Web Sürümüne Geç

''Zorlu bir müsabaka olacak''

Salı 27.09.2011 20:27

Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdman Yurdu, hafta sonu Kayserispor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

Teknik direktör Nurullah Sağlam nezaretinde Macit Özcan Spor Kompleksi'ndeki antrenmanda, kırmızı-lacivertliler düz koşunun ardından dayanıklılık testi yaptı. Deneyimli oyuncu Zürita antrenmanı takımdan ayrı düz koşuyla tamamladı.

Sağlam, antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, geride kalan haftalara göre takımların lige iyi başlayanlar ve başlayamayanlar, gerçek gücünü gösterenler ve gösteremeyenler gibi farklı gruplara ayrılabileceğini söyledi.

Kayserispor'u gerçek gücünü gösteremeyenler sınıfına koymak gerektiğini belirten Sağlam, ''Hafta sonu gerçekten zorlu ve dinamik bir takımla oynayacağız. Özelikle ligde sistemini ve kurumsal yapısını oturtmuş takım hüviyetiyle karşımızda olacak. Bu da sıkıntılı bir müsabaka demek. Biz farklı anlamlarda Kayserispor'dan geride gibi görünsek de özellikle saha içi müsabakada onlarla korakor mücadele edebilecek inançta olduğumuzun farkındayız. Dolayısıyla iki takım açısından da zorlu bir müsabaka olacak'' dedi.

Sağlam, geride kalan haftalara bakmadıklarını, bu maçların eksiklikleri giderme açısından iyi bir kriter olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

''Dolayısıyla her yaptığımız karşılaşmada, bir öncekine göre hataları tekrarlamamaya çalışıyoruz. Kayserispor müsabakasında da bundan önceki 4 maçta yaptığımız hataları tekrarlamak için yapacağımız maçlardan biri olacak. Bir değişim ve bir gelişim süreci içerisindeyiz. Bu süreci atlatırken bile mutlak puan puan isteğimiz var. Bu düşünce ile çalışacak ve oynayacağız.''

-''MERSİN KOLAY DEPLASMAN OLMAYACAK''-
Bir gazetecinin, Kayserispor maçından sonra iç sahada üst üste Fenerbahçe ve Beşiktaş ile yapacakları karşılaşmalarla ilgili düşüncesini sorması üzerine Sağlam, şunları söyledi:

''İki önemli takım bu ligin önemli takımlarından birisi ile oynayacaklar. Herkesin bu olaya bakış yönünde bir pencere var. Onlar da o pencereden bakacaklar. Ama şunu bilecekler ki, Mersin deplasmanı hiçbir takım için kolay deplasman olmayacak. Biz bunu ispatlamaya ve göstermeye çalışacağız.''

Sağlam, takımda şu anda herhangi bir sıkıntı almadığını, her şeyin istedikleri ve planladıkları şekilde devam ettiğini kaydetti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN