Web Sürümüne Geç

"Beşiktaş maçı bizi hırpaladı"

Perşembe 29.09.2011 14:32

Bursaspor'un yıldız oyuncularından Turgay Bahadır, ''Beşiktaş maçı bizi hırpaladı'' dedi.

Bursasporlu futbolcular Serdar Aziz ve Turgay Bahadır, Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını
yanıtladı.

Takımın genç isimlerinden Turgay, sahada elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını belirtti.

Oynadıkları son iki maçın istedikleri gibi geçmediğini kaydeden Turgay, ''Beşiktaş maçı bizi üzdü. Deplasmanda oynadığımız Sivasspor maçına motive olup, iyi bir maç çıkaramadık. Bu maçları unutmak istiyoruz. Yarın oynayacağımız Gençlerbirliği maçı bizim için yeni bir başlangıç olacak. Bu maçı kazanarak milli maç öncesi güzel bir seri yakalamak istiyoruz'' diye konuştu.
''Sivas maçında ne oldu da, iyi mücadele yapamadınız?'' sorusuna Turgay, ''Bursapor'da üçüncü sezonum. Böyle bir maç yaşamadık. Rakip de, biz de yorgunduk. Aslında bu bahane olmamalı. Beşiktaş maçı bizi hırpaladı. Bu olabilir. Sivas karşısında iyi oynamak istiyorduk ama olmadı. İyi takımız. İyi yerlere gelecek güçteyiz'' cevabını verdi.

Genç oyuncu, kendi performansıyla ilgili soruya ise ''Maçlarda değişik mevkilerde oynuyorum. Elimden geldiğince iyi mücadele etmeye çalışıyorum. Daha iyi duruma geleceğim'' karşılığını verdi. Turgay, yarınki Gençlerbirliği maçı hakkında da şunları söyledi:

''Yarınki maçta taraftarın desteğine ihtiyacımız var. Bu maçta taraftarın bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum. İyi maç olacak. Sahadan 3 puanı alarak ayrılmak istiyoruz.''

Takımın bir başka genç ismi Serdar Aziz de en büyük hedefinin A Milli Takım formasını giymek olduğunu söyledi. Genç oyuncu, Gençlerbirliği maçının öneminin, alınan iki yenilginin ardından daha da arttığını belirterek, ''Yarın oynayacağımız maçta görev verilirse, elimden geleni yapacağım. Kadroda olmasam da Bursaspor'un kazanması önemli'' ifadelerini kullandı.

Beşiktaş maçıyla ilgili soruya ''Bu maçta duran toptan ve anlaşmazlıktan gelen iki gol oldu. Beşiktaş maçları, taraftar ve futbolcular açısından farklı bir anlam taşıyor. Son iki maç bizim için kötü geçti. Bunları geride bırakmalıyız. Toparlanıp Gençlerbirliği maçıyla çıkışa geçmeliyiz'' cevabını veren yıldız oyuncu, milli takımla ilgili soruya ise şöyle karşılık verdi:

''Ümit Milli Takım kaptanıyım ve A Milli Takım formasını bekliyorum. Bu forma için performansımı yeterli görüyorum. Milli takıma ben olmasam da takımda bulunan birçok oyuncu çağrılmayı bekliyor.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN