Web Sürümüne Geç

  "Türk futbolunun dengesi bozuldu"

  19 Kasım 2011, Cumartesi Güncelleme: 23:19

  Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, maç sonu açıklamalarda bulundu.

  Fenerbahçe'nin çok duygusal maçlar oynadığı ifade edilerek, özellikle rakipleri 10 kişi kaldıktan sonra konsantrasyonunun neden bozulduğu sorusuna verdiği yanıtta Kocaman, ''3 Temmuz'dan beri öyle bir süreçten geçiyoruz ki sadece Fenerbahçe değil Türk futbolu da dengesi bozulmuş durumda. Bence bu psikolojinin hem bizim üzerimizde hem de bütün takımlar üzerinde daha çok olumsuz etkisi oluyor. 3 Temmuz'da Türk sporu ve futbolunun dengesi bence çok güzel bir şekilde bozuldu'' ifadelerini kullandı.

  ''EMRE'Yİ SORUN OLARAK GÖRMÜYORUM''
  Kocaman, Emre Belözoğlu'nu maçlarda yaşadığı gergin halleri nedeniyle bir sorun olarak görüp görmediği sorusuna verdiği yanıtta, ''Emre'yi bir sorun olarak görmüyorum. Gördüğüm andan itibaren beraber olmanın da bir anlamı yok'' dedi.

  Bu yöndeki soru üzerine, Türk futbolunun içinde bulunduğu şartlar nedeniyle yaşanan gerginlik ve sıkıntıların üzerine, Hırvatistan ile yapılan milli maçında yaşananların da eklendiğini anlatan Kocaman, Türkiye-Hırvatistan maçları sürecinde yaşananlara eleştiriler getirerek özetle şöyle konuştu: ''Fenerbahçe'de oynayan oyunculara biraz daha fatura kesildi demeyelim ama faturanın büyük kısmı bu tarafa doğru geldi. Emre de bunlardan birisi. Bunlar bir şekilde insan. Bazen Emre de dahil olmak üzere bu insanların, oyuncuların sıkıntıları olabiliyor. Bu konularda bizim yapmamız gereken olayları kavramak ve ona uygun davranışlar göstermek. Emre'yi sorun olarak görmüyorum. Gördüğüm andan itibaren beraber olmanın da bir anlamı yok. Hırvatistan maçından sonra bizim oyuncularımıza gelen oklar, 2-3 gün sonra sakatım deyip ikinci maçta oynamayan oyunculara doğru dağılsa bu oyuncular biraz daha moralli ya da soğukkanlı hale gelirlerdi. Şu aşamada bu şikayeti dile getirmek zorundayım. Oyuncularımı korumak zorundayım. Hem Fenerbahçe'ye karşı hem oyuncularıma karşı birazcık yargısız infaz oluyor. Ama bizim işimiz, başta Emre olmak üzere bütün olaylar karşısında dahi gücümüze inanarak soğukkanlılığımızı korumak olmalı.''

  ''TRANSFER YAPMAYI ÇOK İSTİYORUM''
  Kocaman, gol yollarındaki sıkıntı nedeniyle devre arasında transfer isteği olup olmadığı sorusuna, ''Transfer yapmayı çok istiyorum'' yanıtını verdi.

  Fenerbahçe Teknik Direktörü transferle ilgili soruyu, ''Böyle bir düşüncemiz var. Kulübün bu konudaki olanaklarını ben de merak ediyorum. Ortak bir yere varabilirsek transfer yapmak açıkçası çok istiyorum ön tarafa. Sadece nitelik olarak değil aynı zamanda nicelik olarak da sayısal olarak da böyle bir transfere ihtiyacımız var'' şeklinde yanıtladı.

  EMRE-GÖKHAN TARTIŞMASI
  Kocaman, Emre Belözoğlu ve Gökhan Gönül arasında yaşanan tartışmayla ilgili olarak özetle şu değerlendirmeyi yaptı: ''Biraz önce dengelerin bozulduğundan bahsettim. Ancak dengeler yerindeyken de pek çok takımda bizim takımda olduğu gibi oyuncular arasında tartışmalar olabiliyordu. Bu oyun sert bir oyun, sinirlerin çok kolay bir şekilde gerilebildiği bir oyun. Esas olan artarak sürmemesi, dozajında ve tadında kalması.''

  Kocaman, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü görevine getirilen Abdullah Avcı ile ilgili soru üzerine de, Avcı'nın zor bir görevi devraldığını belirterek, ''Bugünkü şartlar hem büyük takımların teknik direktörlüğünü hem de milli takım teknik direktörlüğünü iğneli fıçı haline getiriyor. Abdullah Avcı'ya önce şans sonra da başarılar diliyorum'' değerlendirmesini yaptı.  BIENVENU
  Fenerbahçeli futbolcu Henri Bienvenu, Eskişehirspor maçında aldıkları 3 puan nedeniyle çok mutlu olduklarını ifade etti.

  Kamerunlu futbolcu maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, takımın 90 dakika boyunca mücadelesini sahaya yansıttığını belirterek, ''Seyircimizin önünde elde ettiğimiz 3 puandan dolayı çok mutluyuz. Bütün takım arkadaşlarıma, 90 dakika boyunca mücadelesini sahaya yansıtan, savaşan takım arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Umarım bu gidişatımız önümüzdeki günlerde devam eder'' diye konuştu.

  Gol yollarında yalnız kalıp kalmadığı sorulan Bienvenu, soruya ''Öyle olduğunu düşünmüyorum. Oyunumuz gereği bütün futbolcuların hareketli oynadığı bir sistemde yer alıyoruz. Kaleye en yakın ben görünüyorum ama herkes zaman zaman kaleye yakın oluyor. Sürekli destek görüyorum. Böyle olduğunu düşünmüyorum'' şeklinde yanıt verdi.

  Geçen hafta Kamerun medyasına verdiği demeçte Niang ile ilgili ifadeleri sorulan Fenerbahçeli futbolcu şunları kaydetti: ''Ben olaya birilerinin yokluğunu tamamlamak şeklinde yaklaşmıyorum. Tek bir hedefim var. Her maça yüzde yüz konsantre olup takımıma maksimum katkıyı vermek istiyorum. Geçmişte önemli yeri olan büyük bir futbolcu Niang. Burada önemli bir yer edindi. Ama şu anda ben kendi işime konsantre olmuş durumdayım. Takımımın başarısı için elimden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyorum.''

  BEKİR İRTEGÜN
  Fenerbahçe'nin savunma oyuncusu Bekir İrtegün ise bu haftada kazanmanın çok önemli olduğunu dile getirdi.

  Trabzonspor'un puan yitirdiğini ve yarın Beşiktaş ile Galatasaray arasında derbi maç oynanacağını hatırlatan Bekir, şunları söyledi: ''Bu önemli haftada kazanmak çok önemliydi. Hem Trabzonspor'un puan yitirmiş olması hem de yarınki derbiyi düşünürsek, 3 puan aldığımız takdirde avantajlı güzel bir hafta geçirecektik. İyi bir takımla oynadık. 10 kişi kaldılar ve Eskişehirspor adına maç pek iyi geçmedi. Skor anlamında olmasa da bizim adımıza 3 puan aldığımız için çok iyi oldu. Zor maçlar başlıyor. Alabildiğimiz kadar puan alıp zor maçlar dönemine rahat girmek istiyoruz.''

  Sarı kart cezası nedeniyle gelecek hafta forma giyemeyeceği hatırlatılan Bekir, her savunma oyuncusunun cezalı duruma düşebileceğini kaydederek, ''Bu zor ligde tabi ki oynayabildiğim kadar oynamak isterim ama olmadığım zaman da burada önemli olan Fenerbahçe'dir. Bu takımda çok kaliteli defans oyuncuları var. Umarım haftaya da hangi arkadaşlarımız oynayacaksa formanın hakkını en iyi şekilde verecektir'' şeklinde konuştu.
  Etiketler Aykut Kocaman
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN if (containerId_6397303== null){ var containerId_6397303= 5; }