Web Sürümüne Geç

  "Her geçen gün iyiye gidiyoruz"

  20 Kasım 2011, Pazar Güncelleme: 22:30

  Beşiktaş teknik direkötür Carlos Carvalhal maç sonrasında açıklamalarda bulundu.

  Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal, Galatasaray derbisinde sahada iki iyi takım olduğunu, ancak kendilerinin daha çok pozisyona girdiklerini ve oyunun hakimi olduklarını söyledi.

  Carvalhal, derbi maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, güzel bir futbol akşamı yaşadıklarını ifade ederek, ''Sahada daha fazla pozisyon bulan ve hakim olan takım Beşiktaş'tı. Bugün Muslera'ya 'duvar oldu' diyebiliriz. Bize karşı çok iyi bir performans sergiledi. Maçın ilk 15-20 dakikasında orta sahadaki pozisyonlar nedeniyle sıkıntı yaşadık. Daha sonra bu hataları düzelttik ve saha içinde daha tehlikeli olan bizdik'' ifadelerini kullandı.

  HAKEM YORUMU
  Hakem hakkında konuşmak istemediğini, bunun gazetecilerin işi olduğunu kaydeden Portekizli teknik adam, ''Bunun kritiğini siz yaparsınız. Ancak ilk yarıda ceza alanı içinde Ernst'e yapılan bir pozisyon vardı, ayrıca Almeida'nın attığı golü iyi analiz etmenizi istiyorum'' diye konuştu.

  ''DAHA İYİYE GİDİYORUZ''
  Beşiktaş'ın ligin başındaki durumundan çok daha iyi olduğunu vurgulayan Carvalhal, ''Beşiktaş, bugün itibariyle ligin başındaki duruma göre çok daha iyi ve mücadeleci'' dedi.

  Carvalhal, şöyle konuştu: ''Her zaman, bugüne kadar gördüğümüz büyük maçlarda büyük mücadele gösteren takımımız, yine aynı şekilde iyi bir maç çıkardı. Bugün daha da takım olduğumuzu gösterdik, daha da kuvvetliydik bugün. Maçtan maça daha iyi takım oluyoruz. Takımımız çok çok daha iyi bir seviyede. İstediğimiz galibiyeti alamadık o nedenle mutsuzuz. Hala şampiyonluk yarışının içindeyiz daha çok yolumuz var. İlk 4 içinde olmak istiyoruz, bu sene play-off'lar olacak. İyi yoldayız.''

  Bir soru üzerine, Fenerbahçe ve Galatasaray'a karşı iyi oynadıklarını belirten Portekizli teknik adam, ''Avrupa Ligi nedeniyle Türkiye'de hiçbir takımın oynamadığı kadar maç yaptık. Önemli olan sezon bittiğinde ilk 4 sırada olmak. Bunun sonunda play-off var. Avrupa liginde de ikinci sıradayız. Dinamo Kiev, Maccabi Tel Aviv, Galatasaray, Fenerbahçe gibi tansiyonu yüksek maçları takımımız iyi oynadı'' ifadelerini kullandı.
  ERNST: "KAZANMAYI HAKETMİŞTİK"
  Ernst, maç sonrası Hilbert ile birlikte katıldığı basın toplantısında, maçı kazanmak için birçok pozisyon yakaladıklarını ifade ederek, ''6-7 pozisyonumuz vardı. Kazanmayı hak ettik diyebilirim. Bu yüzden biraz üzgünüm'' dedi.

  Kendisinin şans bulması ile Beşiktaş orta sahasının direncinin arttığı yorumu üzerine Ernst, ''Biz bir takımız. Ben de oynadıkça takım için elimden geleni yapıyorum, en iyi performansı vermek istiyorum. Bu bir tur gibi, herkese şans geliyor ve elinden geleni yapmaya çalışıyor'' diye konuştu.

  HİLBERT:''ALMEİDA'NIN ATTIĞI GOLDE FAUL YOKTU''
  Roberto Hilbert de derbi maçta çok iyi oynadıklarını kaydederek, ''İyi pozisyonlar yakaladık ama değerlendiremedik. Takım halinde çok iyiydik. Bu iyi bir görüntü. Galatasaray'ın da birkaç pozisyonu oldu ama genelde oyunun hakimi bizdik'' şeklinde konuştu.

  Hilbert, maçın ikinci yarısında Almeida'nın sayılmayan golüyle ilgili olarak da, ''Hugo'nun attığı golde ben faul göremedim. Pozisyon ortadaydı. Ancak hakemin takdiri böyle oldu'' yorumunda bulundu.

  AURELİO: ''MAÇ HAKEM KARARIYLA 0-0 BİTTİ''
  Beşiktaşlı diğer futbolcuların derbi maçla ilgili görüşleri ise şöyle: Aurelio: ''Takım olarak iyi bir oyun sergilediğimizi düşünüyorum. Daha fazla pozisyon bulduk. Golü de attık. Bana göre net olan bir goldü. Ama hakem kararıyla maç 0-0 bitti. Rakibimize göre çok daha üstündük.''

  Cenk: ''Maça kazanma arzusu yüksek başladık. İlk 30 dakikada net pozisyonlar bulduk. 90 dakika boyunca golü kovalayan, isteyen taraftık. Ama bir şekilde olmadı. İzleyenlere heyecanlı bir maç izlettiğimizi düşünüyorum. Muslera günündeydi. Şansızlık, Muslera'nın da başarısıyla beraber beraberlik geldi.''
  Simao: ''Üzerimizde bir şanssızlık vardı. Rakibimizden daha iyi oyun sergiledik, çok daha fazla pozisyon bulduk. Ancak belki de şanssızlıktan bunları gole çeviremedik. Rakibimize göre çok iyi bir oyun sergilediğimizi söyleyebilirim.''
  Etiketler Carlos Carvalhal
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN if (containerId_6397303== null){ var containerId_6397303= 5; }