Web Sürümüne Geç

  Tahliye talepleri reddedildi

  25 Kasım 2011, Cuma Güncelleme: 17:47

  Şike soruşturması kapsamında Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan Tayfur Havutçu, Serdal Adalı, İskender Alın, Korcan Çelikay, Ahmet Ateş ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatları, müvekkillerinin tahliyesi için dilekçe verdi...

  Yine aynı kapsamda tutuklu yargılanan Mecnun Odyakmaz ve İlhan Ekşioğlu için de avukatları tarafından tahliye dilekçesi verildi...

  YILDIRIM İÇİN DE TAHLİYE TALEBİ GELDİ

  Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatı da tahliye talebinde bulundu. Avukat, yasa değişikliğinin kabul edildiği Meclis oturumunun tutanaklarını da dilekçesine ekledi.

  Yasa değişikliğinin Meclis'te kabul edilmesinin ardından şike soruşturmasında tutuklanan Aziz Yıldırım'ın avukatı Abdullah Kaya, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi. Kaya, gazetecilerin, "Tahliye talebinde bulunmak için mi geldiniz?" sorusu üzerine önce, "Bu aşamada tahliye talebinde bulunmayacağız. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayını bekleyeceğiz." dedi. Ancak, Abdullah Kaya, yaklaşık 1 saat sonra karar değiştirdiklerini ve onayı beklemeden tahliye talebinde bulunduklarını söyledi. Kaya, tahliye taleplerini içeren dilekçeyle birlikte yasa değişikliğinin kabul edildiği Meclis oturumunun tutanaklarını da sunduklarını belirtti.

  SAVCILIKTAN 'RET' KARARI
  Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanu'nda yapılan değişikliğin Meclis'te kabul edilmesinden sonra aralarında FB Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu şike tutuklularının tahliye talepleri için savcının ret yönünde görüş belirttiği öğrenildi.

  Yasa değişikliğinin Meclis'te kabul edilmesinin ardından şike soruşturmasında tutuklanan Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 31 zanlının avukatı tahliye talebinde bulunmuştu. Yıldırım'ın avukatı yasadaki değişikliğin kabul edildiği Meclis oturumunun tutanağını da dilekçesine eklemişti.

  Tahliye talepleri nöbetçi İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yapıldı. Soruşturma savcısı Mehmet Berk'e görüşünü soran mahkemeye savcının ret yönünde görüş bildirdiği belirtildi.


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN if (containerId_6397303== null){ var containerId_6397303= 5; }