Web Sürümüne Geç

  'Kırmızı kartlar haklıydı'

  26 Kasım 2011, Cumartesi Güncelleme: 22:44

  Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, maçın hakemi Bülent Yıldırım'ın iyi bir maç yönettiğini söyledi.

  Sivasspor maçının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dürüst, hakemin Galatasaraylı oyuncular Engin ve Elmander'e gösterdiği kırmızı kartların haklı olduğunu belirterek, ''Bence kartlar doğruydu. Onunla ilgili tedbiri alacağız. Önemli olan buradan 3 puanla çıkmaktı'' dedi.
  Kırmızı kart gören oyuncuların Fenerbahçe derbisinde de oynayamayabileceklerinin hatırlatması üzerine Dürüst, ''Oynayamazlarsa diğer arkadaşlarımız var. Görmemeleri gereken kartlardı. Onu da aşırı motivasyona bağlıyorum'' diye konuştu.

  EBOUE: ''SAKAT SAKAT DEVAM ETTİM''
  Galatasaray'ın Fildişi Sahilli oyuncusu Emmanuel Eboue, Beşiktaş derbisinde kendisine gösterilen tepkileri umursamadığını söyledi.

  Sivasspor maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Eboue, Beşiktaş derbisinde kendisine gösterilen tepkilerin ırkçılıkla ilişkilendirildiği şeklindeki bir soru üzerine, ''Futbolda böyle şeyler oluyor. Bunlara pek aldırış etmiyorum, umursamıyorum. Benim için önemli olan, zorlu bir maçtan 1 puan almamız. Bundan mutluyum. Maçtan sonra da taraftarlarımız ve takım arkadaşlarım bana destek verdi. Gerisiyle ilgilenmiyorum'' ifadelerini kullandı.

  Eboue, Sivasspor maçının ilk yarısında sakatlık yaşadığını ve buna rağmen oynamayı tercih ettiğini de aktarırken, ''Bu maçta sakat sakat devam ettim. Takım arkadaşlarımı böyle zorlu bir maçta yalnız bırakmak istemedim. Taraftarlarımızın da bunda payı var. Bana ve takıma destek verdiler. Taraftarı ve takımımızı yalnız bırakmak istemedim'' diye konuştu.

  Fildişi Sahilli oyuncu, yayıncı kuruluş Lig TV'de yaptığı açıklamada ise maçta gereksiz kırmızı kartlar gördüklerini, biraz daha dengeli, biraz daha dikkatli olmaları gerektiğini kaydetti.

  RİERA: ''KENDİ ÖZELEŞTİRİMİ YAPABİLİRİM''-
  Galatasaray'ın İspanyol futbolcusu Albert Riera ise basın toplantısında yaptığı açıklamada, performansının eleştirilmesiyle ilgili olarak, ''Eleştiriler olacak. Ben de ne zaman iyi oynayıp, oynamadığımı biliyorum. Kendi özeleştirimi yapabilecek kapasitedeyim. Benim Galatasaray formasıyla yapacağım, daha çok şey var. Performansımı daha da artırabilirim. Bu kapasitem var'' diye konuştu.

  Riera, Lig TV'de yaptığı açıklamada ise ilk yarı iyi oynadıklarını, 2-0'dan sonra iki kırmızı kart gördüklerini belirterek, ''Kırmızı kartlar haklı veya haksız olabilir, ama ne olursa olsun dikkat edilmesi gerekiyor. Kendi oyuncularımızı kaybediyoruz'' dedi.

  Milan Baros da Lig TV'de yaptığı açıklamada, uzun zamandır oynamadığını hatırlatarak, ''Bu hocamızın kararıdır. Hocamızın kararına saygı duyuyorum. Skor 2-0 olduğu zaman dışardan kolay gibi göründü. Sonra 2-1 oldu ve kırmızı kartlarla biraz daha zorlu hale geldi, ama önemli bir 3 puan aldık'' şeklinde konuştu.
  Baros, ''Oynamadığın için takımdan ayrılmak istediğin söylendi. Bu konuda neler söyleceksin'' şeklindeki soru üzerine, ''3.5 senedir buradayım, gazetelerdeki bu tip haberlere alıştım. Şu an 1.5 sene daha kontratım var. Galatasaray'da olmaktan çok mutluyum. Hayat ne getirir kimse bilemez, ama kontratımı tamamlamak niyetindeyim'' ifadelerini kullandı.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN if (containerId_6397303== null){ var containerId_6397303= 5; }