Erkiner: Karanlık taraflar var

Çarşamba 01.02.2012 15:45

CAS Hakemi Kısmet Erkiner, "Fenerbahçe'yi TFF Şampiyonlar Ligi'nden TFF men etti" açıklamasıyla ilgili olarak kamuoyunda bir bilgi kirlilği olduğu için bu beyanda bulundum. Amacım kamuoyunu aydınlatmaktı" dedi.

HAYRETLER İÇERİSİNDE KALDIM
Radyospor'dan Özgür Sancar7ın sorularını yanıtlayan Erkiner, açıklamasıyla Mehmet Ali Aydınlar'ı da aydınlatmış olduğu belirterek, "Sadece kamuoyunu değil. Sayın başkanı da aydınlatmış olduk. Federasyon'da böyle bir iletişim kopukluğu olduğunu bilmiyordum. Hayretler içerisinde kaldım. Kendisi 'mektuptan haberim yoktu' dediiğine göre ifadesine inanmak gerekir. Kendisi rencide olmuş. İç bünyede güvenmediği insanlar mı var? İstifa tek taraflı bir süreçtir. Duygusal karalar da alınmış olabilir, saygı duymak gerekir" dedi.

UEFA'YA ÇOK FAZLA GÜVENMEMEK GEREKİR

UEFA'ya çok fazla güvenmediğini dile getiren Kısmet Erkiner, "CAS'a verdikleri savunmaya göre, Fenerbahçe'ye, Şampiyonlar Ligi'ne katılması durumunda yaptırım uygulaması söz konusu değildi. Ama Onların bu beyanına ne kadar güveneceğiz. UEFA'ya da çok fazla güvendiğimi söyleyemem; ancak bundan böyle elde bir savunma var; dolayısıyla bu beyanın dışında bir hareket yapması mümkün olmayacaktır. Olaya bu açıdan da bakmakta fayda var" ifadelerini kullandı.

GALATASARAY'DAN BANA TEPKİ GELMEZ; NE KADAR OBJEKTİF OLDUĞUMU BİLİRLER
Erkiner, son açıklaması nedeniyle Galatasaray'dan tepki aldığı yönündeki iddialar ile ilgili olarak ise "Bana Galatasaray'dan bir tepki yok. 1960'da Galatasaray Lisesi'ni bitirdim. 50 yıldır da kulüp üyesiyim. 1993 yılından bu yana Divan üyesiyim. Kulübün umumi müşavirliğini yaptım, bir spor dalında genel kaptanlık yaptım; ama benim hukukçuluğum her şeyin önünde gelir. Galatasaraylılığımla bu işin bir ilgisi yok. Benim hukukçuluğum her şeyin önünde gelir. Galatasaraylılar bana tepki göstermezler; çünkü herkes benim ne kadar objektif olduğumu bilir" dedi.

CORNU MESELESİNDE KARANLIK TARAFLAR VAR
TFF'nin şike soruşturmasıyla ilgili idari ceza konusunu zamana yaydığını, bu nedenle yavaş hareket ettikleri yönünde eleştiri aldıklarını ifade eden Erkiner, "Ancak ben genel itibariyle süreci doğru yönettiklerini düşünüyorum. UEFA müfettişi Cornu ile ne konuşuldu bilmiyorum; Arıboğan ve Helvacı 'Fenerbahçe kesin şike yapmıştır, şüphe yok' şeklinde bir şey söylemediklerini söylüyor. Cornu 'söylediler' diyor. Ben daima bizim insanlarımıza inanırım; ama Cornu bunları nereden icat etti, kendisi sadece raporu değil, savunma selahiyatını da imzalamış kişi, üzerinde durduğumuz savunmayı imzaladı, dolayısıyla karanlık bir şey var işin içerisinde" şeklinde konuştu.
Etiketler Kısmet Erkiner
BİZE ULAŞIN