İşte Aydınlar'ı istifaya götüren belgeler

Çarşamba 01.02.2012 12:10

Dün gelen istifalarla Türk futbolunda yaşanan deprem daha da sarsıcı bir boyut kazandı!..

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, başkanvekilleri Lutfi Arıboğan ve Göksel Gümüşdağ görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı. Peki Aydınlar'ı ve yönetimini istifaya götüren o belgeler nelerdi?

İşte yanıtı...

"FENERBAHÇE'NİN ŞİKE EYLEMLERİNE DAHİL OLDUĞUNA DAİR DELLİLER VAR"
UEFA'nın CAS'a yolladığı savunmada, "Kamuoyu ile ilk paylaşımların yapılmasından sonra sürecin bir yerinde TFF soruşturma dosyasını almıştır. İstanbul'daki toplantılarda TFF, herhangi bir belge vermeksizin ve dolayısıyla gizlilik kararını ihlal etmeden, Etik Kurulu tarafından yapılan soruşturmanın sonuçlarını UEFA ile paylaşmıştır. Pierre Cornu'ya verilen bilgiye göre, bu raporda 2010/2011 Türkiye futbol sezonunda Fenerbahçe'nin şike eylemlerine dahil olduğuna dair çok delil olduğu sonucuna varılmıştır" ifadeleri kullanılıyor.

FENERBAHÇE'NİN ŞAMPİYONLAR LİGİ İHTİMALİ
UEFA'nın savunmasında, "UEFA herhangi bir karar vermemiştir. TFF'nin bir seçimi hakkı vardır. Bunlar, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden çekilmesini sağlamak, Fenerbahçe'yi bizzat çekmek ya da Fenerbahçe'nin UEFA tarafından başlatılacak muhtemel disiplin soruşturmasına maruz kalmasıdır. (Aslında TFF kendisini savunmayı, karar vermek için uygun zamanın henüz gelmediğini, karar vermek için yeterli delil olmadığını ileri sürerek kendisini savunmayı seçebilirdi. Tüm bu iddialar olası bir disiplin yargılamasında ileri sürülebilirdi)" ifadeleri yer aldı.

"KULÜBÜN TURNUVADAN ÇIKARTILMASI TFF'NİN KARARIDIR"
UEFA'nın savunmasının son bölümünde ise, "Kulübün turnuvadan çıkartılması, bunu yapmak veya yapmamak arasında seçim yapması gereken TFF'nin kararıdır. Elbette ki bunun yapılmaması UEFA tarafından TFF ve Fenerbahçe hakkında disiplin yargılaması yapılmasına neden olabilecekti. Ancak bu süreç her iki tarafa da kendisini savunma imkanı verecekti. Talimatlara uygun davrandığını ispat etmesi halinde, TFF lehine yargılamanın düşmesi suretiyle kapanması sonucunu doğurabilecekti" ifadeleri kullanıldı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN