"Duran toptan 2 gol yedik"

Pazar 12.02.2012 19:15

Spor Toto Süper Lig'de Bursaspor'a 3-1 mağlup olan Manisaspor'un teknik direktörü Ümit Özat, ''Maalesef alışkanlıklar kolay kolay bırakılmıyor'' dedi.

Özat, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, karşılaşmanın değerlendirilecek bir tarafının olmadığını söyleyerek, ''İlk yarıda iki taraf da pozisyon bulamadı, duran toplardan goller oldu. Eskişehirspor maçının aynısını yaşadık. Kırmızı karttan sonrasını değerlendirmeye gerek yok. Kazanamıyorsan, kaybetmeyeceksin. Maalesef alışkanlıklar kolay kolay bırakılmıyor. Hafta için çok çalışmamıza rağmen duran toptan 2 gol yedik, ancak mücadeleden memnunum'' dedi.

Hakem Kuddusi Müftüoğlu ile ilgili bir soru üzerine ise Ümit Özat şunları kaydetti: ''Ne diyeyim ki, her zaman hakemle ilgili benim fikrim belli. Türkiye'de konuşmayanlar cezalandırılıyor. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe maçındaki hatalı hakemler dinlendiriliyor. Diğer maçlar hakkında Merkez Hakem Kurulu görüş belirtmiyor, pozisyonlar tartışılmıyor. Ben futbolculuk dönemimde de bunu söylüyordum. Hakemle sevişmediğimiz belli. Bu şahsın benimle olan geçmiş münasebetlerini kontrol ederseniz, herhalde doğruyu bulursunuz. Pek önemsemediğim için Allah'a havale ediyorum.''

Özat, Bursaspor yardımcı antrenörü Mutlu Topçu ile bir diyaloğunun hatırlatılması üzerine, Bursaspor kulübesinden hakeme olan tepkiler üzerine tartıştığını belirterek, ''Bizim birbirimize sahip çıkmamız gerekiyor. Ben meslektaşlarıma destek veriyorum'' dedi.

Futbolculara hatasını yüzüne söylediğini kaydeden Özat, ''Başarı oyuncularımın, başarısızlık benimdir. Bu sonucu haftaya telafi edeceğiz'' diye konuştu.

Manisasporlu Ahmet İlhan Özek de yenildikleri için üzgün olduklarını belirterek, ''Yan toplarda zaafımız vardı, hafta içinde buna çalışmamıza rağmen yan toptan yediğimiz 2 gol bizi moral olarak aşağı çekti. Girdiğimiz pozisyonları da değerlendirmeyince sahadan mağlup ayrıldık. Galip gelsek çok rahatlayacaktık. Bana yapılan hareketin penaltı olduğunu düşünüyorum. Pozisyon çok netti, yüzde yüz içerdeydi'' dedi.

İsaac ise maça istedikleri gibi başlamalarına rağmen skor üstünlüğünü koruyamadıklarını, bundan sonra daha çok çalışıp, küme düşme hattından uzaklaşmak istediklerini kaydetti.
Etiketler Bursaspor, Ümit Özat
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN