TFF Başkan adayı: Fenerbahçeliyim

Cumartesi 18.02.2012 12:15

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Genel Kurulu öncesi başkan adaylığını açıklayan isimlerden Zafer Murat Mermer, futboldaki şike davasıyla ilgili kararın, hukuki süreç tamamlandıktan sonra alınması gerektiğine inandıklarını söyledi.

The Ritz Carlton Otel'de basın toplantısı düzenleyen Zafer Murat Mermer, hedefleriyle ilgili medya mensuplarına açıklamalarda bulunurken, yöneltilen soruları yanıtladı.

Türk futbolunun içinde bulunduğu sıkıntılı döneme değinen Mermer, hukuki sürecin beklenmesinden yana olduklarını aktararak, ''Futbolumuz bazı sorunlar yaşamakta. TFF tarafından alınacak kararın, hukuki süreç tamamlandıktan sonra alınması gerektiğine inanıyoruz. Hukuk, TFF'nin de üzerindedir. Buradaki süreçler takip edilerek karar vermenin doğru olacağını ve bu yönetim anlayışı içinde olacağımızı paylaşmak isterim. Lig bittikten sonra karar verilmesi daha doğru olur'' diye konuştu.

UEFA ve FIFA'ya ne kadar bağlı olunsa da Türkiye'nin kendi kararını verebilmesi gerektiğinin altını çizen Mermer, ''Kendi içimizde çözmemiz gereken konuları, kendi sistemimiz içinde çözeceğiz. Kulüplerimizle, futbol adamlarımızla, medyayla fikir alışverişinde bulunacağız. Konuyla ilgili FIFA ve UEFA'ya alınan ve alınacak kararların doğru olduğunu ispatlamak da TFF'nin görevidir'' dedi.

-''Gerekirse Avrupa'ya gidilmeyebilir''-

Zafer Murat Mermer, dava sürecinde Türk kulüpleri için, ''Gerekirse Avrupa kupalarına gitmiyoruz'' denilebileceğini söyledi.

Bu kararın tek başına TFF tarafından alınamayacağını ve Kulüpler Birliği Vakfı ile görüş birliği içinde böyle bir karar alınabileceğini savunurken, ''(Biz 1 sene Avrupa'ya gitmiyoruz. Kendimizi toparlayıp, daha sağlam bir şekilde orada yerimizi alacağız) denilebilir'' ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin uluslararası alanda milli takım düzeyinde son dönemde yaşadığı duraklamaya değinen Mermer, Türkiye'yi başarılı bir futbol ülkesi haline getirmek istediklerini ve en önemli vizyonlarının da bu olduğunu kaydetti.

-''Fenerbahçeliyim ve kulüp üyesiyim ama ...''-

Kendisinin bir Fenerbahçe taraftarı ve kulüp üyesi olduğunu açıklayan Zafer Murat Mermer, TFF başkan adayı olmasının ardından ise tüm kulüplerin üyesi olarak kendisini gördüğünü dile getirdi.

Babasının Beşiktaşlı, annesinin ise Galatasaraylı olduğunu belirten Mermer, kendilerine Anadolu kulüplerinden aday olma yönünde telkinler geldiğini dile getirirken, ''Bir amaç için toplandık. Gelen talepler üzerine buradayız. Bizi bu göreve layık gören büyüklerimize teşekkür etmek istiyorum. Türkiye'ye hizmet verecek en iyi kişinin seçileceğine, iyi şeyler yapılacağına inanmaktayım'' şeklinde konuştu.

Zafer Murat Mermer, birlikte çalıştığını kaydettiği Oğuz Eken, Metehan Kıral ve Prof. Dr. Ahmet Şekerkaya ile birlikte medya mensuplarının karşısına çıkarken, yönetim kurulu aday listesinde yer alacak isimleri daha sonra duyuracağını vurguladı.

(MFD-ÇET-ZG)

18.02.2012 11:53:58
Etiketler Zafer Murat Mermer
BİZE ULAŞIN