UEFA Kongresi tamamlandı

UEFA Kongresi tamamlandı
Perşembe 22.03.2012 21:31

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirilen 36. UEFA Olağan Kongresi sona ererken, Çırağan Sarayı'nda bir gala yemeği düzenlendi.

Medya mensuplarına kapalı olarak gerçekleştirilen yemekle ilgili TFF'den yapılan açıklamada, organizasyonda UEFA Başkanı Michel Platini, UEFA Yönetim Kurulu üyeleri, katılımcı 53 ülkenin federasyon başkanı ve yöneticileri, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Yönetim Kurulu üyeleri ve Spor Toto Süper Lig kulüp başkanlarının yer aldıkları belirtildi.

Gala yemeğinin açılış konuşmasını yapan TFF Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Özerten'in, "Futbolun nabzının 3 gündür attığı, Avrupa ve Asya kıtalarını birleştiren, 2012 yılı Spor Başkenti olan İstanbul'umuzda sizleri ağırlamaktan büyük bir onur duymaktayız. Umarım, futbol ailesinin siz değerli mensupları, ülkemizden güzel anılarla ayrılırsınız. UEFA'nın bu kongrede bize ev sahipliği yapma görevini vermesinden son derece mutluyuz. Bilmenizi isterim ki, Türkiye olarak UEFA'nın yapacağı en büyük organizasyonu da en mükemmel şekilde yapabileceğimize inancımız tamdır" ifadelerinin kullandığı aktarıldı.

Ayrıca, yemekte UEFA Başkanı Platini ile TFF Başkanı Demirören'in karşılıklı olarak birbirlerine plaket sundukları vurgulandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN