Web Sürümüne Geç

"Trabzon maçını kazanacağız!"

"Trabzon maçını kazanacağız!"
Cumartesi 24.03.2012 22:09

Spor Toto Süper Lig'de Bursaspor'u 1-0 yenen Fenerbahçe'nin teknik direktörü Aykut Kocaman, zorlu bir takımı yendikleri için son derece mutlu olduklarını söyledi. Kocaman, haftaya oynayacakları Trabzonspor maçı hakkındaysa "kazanacağız" ifadesini kullandı.

Kocaman, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, son derece mutlu olduklarını belirterek, "Düşündüğümüzden de zorlu, dişli ve organize bir takımı yenmeyi başardık. Yarınki Galatasaray-Trabzonspor maçının sonucunu beklemeye başladık. Kazanmak bizim için son derece mutluluk ve sevinç verici bir durum" dedi.

Ligin ikinci yarısındaki maçlarda olduğu gibi öne geçtikten sonra skoru korumaya çalıştıklarını anlatan Kocaman, şöyle devam etti:

"İkinci yarıdaki maçların büyük bölümünde skoru elde edene kadar bütün hakimiyeti eline alan Fenerbahçe oluyor. Skoru elde ettikten sonra koruma duygusu çok fazla öne çıkıyor. Bu maçta da öyle oldu. İlk yarıda son dönemde takım kalitesi açısından en başarılı oyunlardan birini ortaya koyduk. İkinci yarı Bursaspor eşitliği aradı, bizim koruma çabasıyla geçti. Başardığı için tüm takımı kutluyorum."

Aykut Kocaman, Gökhan Gönül ve Emre Belözoğlu'nu maçta oynatmamasıyla ilgili soru üzerine, "Benim tarafımdan herhangi bir sorun yok. Tamamen antrenör tasarrufu" ifadelerini kullandı.

Kocaman, gelecek hafta Trabzonspor ile yapacakları maça kazanmak için çıkacaklarını kaydederek, "Trabzonspor geldi, bizim sahamızda oynadı ve evine döndü. Biz de oraya gideceğiz, kazanmak için oynayacağız. Trabzonsporlular da seyredecek ondan sonra da evimize döneceğiz. Futbol bu, güzel oyun. Güzel oyunu her tarafıyla tattırmaya çalışacağız" diyerek sözlerini tamamladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN