"Küllerimizden doğacağız"

"Küllerimizden doğacağız"
Çarşamba 28.03.2012 00:00

Samsunspor, Spor Toto Süper Lig'de Pazar günü deplasmanda Beşiktaş ile yapacağı maçın hazırlıklarına iki günlük iznin ardından başladı.

Nuri Asan Tesislerinde, teknik direktör Mesut Bakkal yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana sakatlığı bulunan Theofanis Gekas, Kemal Tokak ve Dejan Kelhar dışında tüm oyuncular katıldı. Antrenmanda koşu ve ayak tenisi çalışması yapan kırmızı-beyazlılar, pas çalışması ile antrenmanı tamamladı.

Antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan teknik direktör Bakkal, kendisinin ve oyuncuların Spor Toto Süper Lig'de kalma inançlarının devam ettiğini söyledi.

"Futbolda olmaz diye bir şey yok" diyen Bakkal, "Bir tabir vardır, 'küllerimizden doğacağız' diye, futbolcularım da bunu yapmak için benimle buradalar. Onu da yapacağımıza inanıyorum. Önümüzde final maçımız var. Herkes üç aşağı beş yukarı hesap yapıyor, biz de yapıyoruz. Bizim tek bir hedefimiz var, o da kazanmak. İstanbul'da kazanmak için oynayacağız" dedi.

Samsunspor'un çok daha zor durumlardan bugünkü durumuna geldiğini vurgulayan Bakkal, şunları kaydetti:

"Manisaspor'un 8 puan gerisindeydik. Onun üstünde devam ediyoruz hala. Herkes tarafından umutsuz bir durum olarak gözüküyoruz ama futbolda hiçbir şey oynanmadan ortaya çıkmıyor. Oyuncularımla birlikte başarmaya gideceğiz. İnşallah başaracağımızı da düşünüyorum. Şimdiye kadar öyle oldu, hep bitti denilen yerde biz kazandık. Oyuncu grubumuza teşekkür ediyorum. Bu ortamda bile mücadelelerini sürdürüyorlar, birbirlerine sahip çıkıyorlar. Geldiğimiz nokta itibariyle iyi düşünmekten başka bir düşüncemiz olamaz. İsteklerimiz doğrultusunda sonuçlar ortaya çıkar."

Bakkal, mevcut kadroda sakat oyuncularının bulunmadığını ifade ederek, "Sakat oyuncumuz yok. Kemal'in biraz gribi var. Dejan cezalı, elimizde bulunan mevcut kadroyla en iyi şekilde hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Galip gelmeyi başarıyoruz. Fink ile Murat Yıldırım'ın cezası bitti. Bu bizim için avantaj" diye konuştu.

Öte yandan Kayserispor maçında sakatlanan ve ülkesine giden Yunanlı futbolcu Gekas'ın bugün akşam Samsun'a geleceği bildirildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN