"Başbakan'a katılıyorum"

"Başbakan'a katılıyorum"
Perşembe 29.03.2012 00:00

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın futbolda şike iddialarına ilişkin olarak eski İngiltere başbakanlarından Margaret Thatcher'in döneminde yaptığı uygulamayı örnek göstermesine katıldığını söyledi.

TSYD'den yapılan açıklamaya göre, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TSYD Başkanı Esat Yılmaer ve yöneticilerin kendisini ziyaretinde, Türk futbolunun içinde bulunduğu duruma ilişkin açıklamalar yaptı.

Şike iddialarına ilişkin yetkili kurullar, konuyla ilgili incelemelerini tamamlamadan konuşmak istemediğini belirten Demirören, bu konuda medyaya da önemli sorumluluklar düştüğünü belirterek, "Medya da bu konuda sorumlu davranmalı. Ancak bazıları bu özeni asla göstermediği gibi sürekli bir kötüleme yarışı içinde görünüyor. Bu şekilde hiçbir sorun çözülemez" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın basında yer alan açıklamalarına katıldığını ifade eden Demirören, "Başbakanımızın dediği gibi Margaret Thatcher holiganlar yüzünden beş yıl süreyle Avrupa'ya gitmedi de ne oldu? İngilizler kendi aralarında gayet güzel devam ettiler. Döndükleri sene de şampiyon oldular. Hem de marka değerlerini arttırarak Avrupa'nın en çok izlenen ligi haline geldiler. Ben de Başbakanımızın düşüncelerine benzer konuşma yapmıştım. O zaman tepki ile karşılanmıştım. Ama işin gerçeği bu" şeklinde konuştu.

Demirören futbolun güzelliklerinin ön plana çıkarılması gerektiğini de savunarak, "Bir gazete patronu olarak ben de biliyorum ki, medyada sadece kötü haberler para ediyor ama futbolla ilgili olarak sürekli bunu yapmaktan vazgeçmeliyiz. Tam tersine futbolun güzelliklerini ön plana çıkarmak ve onları gündemde tutmak hepimizin çıkarınadır. Öteki türlüsü sürekli yapılıyor ve insanlar futboldan soğutuluyor. Bugün yaşadığımız durum budur. Biz el ele vererek futbola olan ilgiyi ve sevgiyi yeniden yukarılara çıkarmak zorundayız."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN