PFDK'dan yeni cezalar

PFDK'dan yeni cezalar
Perşembe 03.05.2012 21:11

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), kulüplere çeşitli cezalar verdi.

TFF'den yapılan açıklamaya göre, PFDK, Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nda mücadele eden Trabzonspor'a, 20 bin liralık bölümü Galatasaray maçında taraftarlarının neden olduğu saha olayları, 50 bin liralık bölümü de aynı maçta stadyuma usulsüz seyirci alınması nedeniyle olmak üzere toplam 70 bin lira para cezası verdi. Oy çokluğuyla alınan karara, PFDK Başkan Halit Fahri Gültekin ile üye Kadir Er ''Seyircisiz oynanan müsabakada saha olayından ve usulsüz seyirci alımından ceza verilemeyeceği'' yönünde karşı oy kullandı.

Kurul, Bursasporlu Serdar Aziz'e de Spor Toto Süper Final Avrupa Ligi müsabakasında rakip takım oyuncusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 2 maç ceza verildi.

Bucaspor ve Göztepe'ye 1'er maç seyircisiz

PFDK, İzmir ekipleri Bucaspor ve Göztepe'nin, Bank Asya 1 Lig'de yaptıkları karşılaşmada taraftarlarının kötü tezahüratı nedeniyle, 1'er maç sahalarında seyircisiz oynamalarına hükmetti. Kurul, kararında, Bucasporlu taraftarların aynı eylemi 4'üncü kez, Göztepeli taraftarların ise 5. kez tekrarladığını belirtti.

Kurul, Bucaspor'a taraftarlarının neden olduğu olaylar nedeniyle 5 bin, küfürlü tezahürat nedeniyle 20 bin, özel güvenlik görevlisi bulundurma yükümlülüğüne aykırı hareketi nedeniyle de 8 bin lira olmak üzere toplam 33 bin lira para cezası uyguladı. Göztepe'ye de 10 bin liralık bölümü taraftarlarının neden olduğu saha olayları, 40 bin liralık bölümü de taraftarlarının çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle, 50 bin lira para cezası verdi.
Etiketler PFDK
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN