"Arzu edilmeyen olaylar"

"Arzu edilmeyen olaylar"
Salı 15.05.2012 12:29

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, sporda şiddetle ilgili kanunun uygulanması yönünde bir kafa karışıklığı ya da belirsiz durumunun söz konusu olmadığını söyledi.

Kılıç, TBMM'de gazetecilerin, Fenerbahçe-Galatasaray maçından sonra çıkan olaylarla ilgili soruları yanıtladı.

Olaylarla ilgili sporda şiddet kanunun uygulanması yönünde bir kafa karışıklığı ya da belirsiz durumunun söz konusu olmadığını söyleyen Kılıç, yaz dönemine taraftar gruplarının kanunla ilgili bilgilendirilmesiyle konusunda çalışma yapacaklarını belirtti.

Kılıç, ''Bir kanun yayımlandıysa o kanunun gereklerini ilgili birimler mutlaka yerine getirecektir. Yarın bir gün daha üzücü hadiselerin yaşanmaması, kanunun caydırıcı yönünün de etkili olabilmesi için herkesin bilgilendirilmesi lazım ki olaylar asgariye insin ya da yaşanmasın'' dedi.

Emniyet güçlerini tutumuyla ilgili bir soru üzerine Kılıç, ''Yaşanan olaylar arzu edilmeyen olaylar. Temenni ederiz ki sporun içindeki barış, kardeşlik, centilmenlik vurguları sahaya da yansır'' diye konuştu.

Kılıç, ''Kupanın, kazanıldığı stadyumda sahibini bulması lazım'' dedi.

Ziraat Türkiye Kupası maçına yönelik özel bir tedbirin alınıp alınmayacağı sorusuna Kılıç, ''Özel vurgular yapıldığı zaman gerginlik daha da artabiliyor'' karşılığını verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN