"Beşiktaşlıyız ama Kasımpaşa'yı yönetiyoruz"

"Beşiktaşlıyız ama Kasımpaşa'yı yönetiyoruz"
Çarşamba 30.05.2012 11:47

Bu sezon Spor Toto Süper Lig'e yeniden yükselen Kasımpaşa Sportif Faaliyetler A.Ş.'nin Başkanı Zafer Yıldırım, hedeflerinin Kasımpaşa'yı Süper Lig'de başarılı bir takım haline getirmek olduğunu söyledi.

Yıldırım, yeni yönetim olarak büyük hedeflerle yola çıktıklarını belirterek, ''Hedeflerimizde Kasımpaşa'nın her zaman Süper Lig'de olması, tepeye oynaması ve Avrupa'da bulunması var. Sıradan bir takım olarak düşünmüyoruz. Aksi bir durum hayat ve iş felsefemize uymaz. Büyük hedeflerle geldik. Başarının yanında Kasımpaşa yönetimiyle, sporcusuyla, oyunuyla ülke kamuoyunun istediği bir yapıda olacak. Bunun da iddiasındayız'' diye konuştu.

Yıldırım, kurumsallaşma, tesisleşme, ve aidiyet oluşturma konusundaki projelerini ilerleyen dönemde hayata geçireceklerini anlatarak, şunları kaydetti:

''Yönetimin güçlü olması önemli, ama güçlü yönetimden ziyade önemli olan güçlü bir kurum, oyuncular ve taraftarlardır. Güçlü bir yönetim bunun küçük bir parçasıdır. Vizyon oluşturmak bir anahtardır. Burada çok önemli olan şey takımdır, oyunculardır, teknik ekiptir ve bunun arkasında olan seyircilerdir. Bizim bütün amacımız Kasımpaşı'yı önce kendi bulunduğu bölgede Beyoğlu'nda, İstanbul'da, daha sonrada Türkiye'de çok saygın ve sevilen bir kurum haline getirmek.''

Zafer Yıldırım, transfer konusunda teknik heyetin yaptığı çalışmalar olduğunu kaydederek, ''Transfer, mutlaka olacaktır. Bu konuda teknik heyet ve arkadaşlarımızın çalışmaları var. Onları masaya yatıracağız ve gerekli atılımları yapacağız'' dedi.

Beşiktaş Kulübü üyeliğinin askıya alınma durumu
Zafer Yıldırım, kendisi ve Kasımpaşa Sportif Faaliyetler A.Ş. yönetiminde bulunan Mübariz Mansimov, Turgay Ciner ve İhsan Kalkavan'ın Beşiktaş Kulübü üyeliğinin askıya alınması iddialarıyla ilgili olarak ise şöyle konuştu:

''Bu tür yayınları izlemiyorum, biz işimize bakıyoruz. Biz Beşiktaşlıyız gayet tabi. 'Biz artık Beşiktaşlı değiliz' diyemeyiz. Senelerin sevgisiyle oluşmuş bir duygu var. Böyle bir şey olacağını tahmin etmiyorum. Medyada ihraç şeklinde bazı şeyler çıktığını söylediler. Böyle bir şey olacağını da tahmin etmiyorum. Ama böyle bir şey olma mecburiyeti olursa, biz Beşiktaşlıyız, ihraç edilmişiz edilmemişiz hiç önemli değil. Fakat Kasımpaşa'yı yönetiyoruz. Kasımpaşa'yı Türkiye'nin ve Avrupa'nın yıldızı yapma iddiasıyla yola çıktık. Birisi iştir, birisi duygudur, insanların bunları ayırması gerekir.''

Beşiktaş'ın bugünkü durumu
Zafer Yıldırım, mali açıdan kötü bir dönem geçiren Beşiktaş Kulübü'ne yeteri kadar destek olamadıklarına yönelik eleştirilerin sorulması üzerine, şunları dile getirdi:

''Beşiktaş ne zaman bize bir şey sorsa, bir şey danışsa yardımına gittik. Ama 'Beşiktaş'a para vereceksiniz' diye bir destek durumu gelmedi. Gelseydi ne yapardınız? Herkes ne yaparsa onu yapardım. Bugün hiç kimse bir parayı çıkarıp bir kulübe, sorumsuz, anlamsız bir şekilde vermiyor. Bunun hesapları, yolları, şekilleri vardır. Beşiktaş'ın bugünkü durumuyla ilgili bizim bir sorumluluğumuz olduğunu zannetmiyorum. Bugün geldiği noktada, iyi veya kötü geldiği noktada, başarı ve başarısızlıklarında bizim taraftar olma dışında bir sorumluluğumuz olduğuna inanmıyorum.''

Beşiktaş Kulübü'nün yeni yönetiminin sorunları çözeceğine inandığını dile getiren Yıldırım, ''Arkadaşlar çalışıyorlar, başarılı ve heyecanlı arkadaşlar. Beşiktaş'a hiçbir şey olmaz. Beşiktaş çok büyük bir camia. Onlar her şeyi başarırlar. Endişe edilecek bir şey yok'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN