Web Sürümüne Geç

  Eskişehirspor Ediz için Es'ti

  Eskişehirspor Ediz için Es'ti
  17 Eylül 2012, Pazartesi Güncelleme: 01:00

  Ediz Bahtiyaroğlu'nun ölümü ile sarsılan Eskişehirspor, başkent ekibi karşısında Kamara (2), Necati ve Tello ile farka koştu

  Eskişehirspor, 4. hafta maçında G.Birliği'ni 4-2 yendi. Karşılaşma öncesinde Eskişehirsporlu futbolcular sahaya önünde hayatını kaybeden Ediz Bahtiyaroğlu'nun resminin olduğu tişört ile çıktı. Es-Es'e galibiyeti getiren golleri 13 ve 44'te Kamara, 51'de Necati Ateş ve 53'te Tello kaydetti. Gençler'in sayılarını ise 73'te Mustafa ile 83'te Dejan Lekic kaydetti.

  AYNI FORMA İLE ÇIKTILAR
  Eskişehir-G.Birliği maçında iki takım oyuncuları ısınmak için sahaya, 5 Eylül'de hayatını kaybeden Eskişehirsporlu Ediz Bahtiyaroğlu'nun isminin yazılı olduğu tişörtle çıktı. G.Birliği futbolcuları, Ediz formaları Eskişehirspor taraftarlarına hediye etti.

  TRİBÜNE ADI VERİLDİ
  Maç öncesinde Ediz ve şehit olan 8 polis için saygı duruşunda bulunuldu. Taraftarlar, Ediz formasını temsil eden, üzerinde iki kanadın bulunduğu tribünü boydan boya kaplayan bir pankart açtı. Ayrıca açık tribüne "Ediz Bahtiyaroğlu Tribünü" adı verildi.

  YANAL: AYAĞA KALKTIK
  Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, "Takımın galibiyet iştahı ve arzusu bizi 3 puana götürdü" dedi. Ediz'in ölümünün takımı olumsuz etkilediğini belirten Yanal, "Ayağa zor kalktık" dedi.

  FUAT ÇAPA: GOL HARİCİ POZİSYONA GİREMEDİLER
  G.Birliği'nin hocası Fuat Çapa maçın ilk yarısının iki takım için de ilginç geçtiğini vurguladı. Çapa, "Rakibimizin goller haricinde pozisyonu yok" diye konuştu.

  Etiketler Ediz Bahtiyaroğlu
  Yükleniyor
  if (containerId_6397303== null){ var containerId_6397303= 5; }