Web Sürümüne Geç

  "Kalıcı olacağız"

  "Kalıcı olacağız"
  23 Eylül 2012, Pazar Güncelleme: 19:47

  Spor Toto Süper Lig'de, Ankara'daki maçta Bursaspor ile 1-1 berabere kalan Sanica Boru Elazığspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, yeni bir takım kurduklarını ve ilerleyen haftalarda daha iyi olacaklarını belirterek, ''Bu ligde kalıcı olacağız'' dedi.

  Teknik direktör Uygun, takımının çok yeni olduğunu dile getirerek, ''Karşımızda şampiyon olmuş, hem de başarılı hocalardan Ertuğrul Sağlam'ın Bursaspor'u vardı. Birçok eksiğimize rağmen saha avantajını kullanamadığımız bir ortamda sahada güzel bir oyun sergilemeye çalıştık ve bir puan aldık. Gönül isterdi ki 3 puan olsun, ama olmadı. Futbolcuların verdiği mücadeleyi tebrik ediyorum. Haftalardır oyuncularım hatalara maruz kalıyorlar. Ligde kalıcı olacağız'' diye konuştu.

  Bülent Uygun, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) hakem konusunda yorum yapmalarına izin vermediklerine değinerek, ''Türk hakemliğinin profesyonelleşmesi gerektiğini hep söylüyorum. Bunu yapınca daha başarılı olacaklarına inanıyorum. Tüm hakemlerimizin iyi niyetli olduklarına inancım tamdır'' ifadesini kullandı

  Bursaspor cephesi

  Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise her iki takımın da bir puandan fazlasını hak etmediğini söyledi.

  Amaçlarının 3 puan alarak, Karabük maçıyla başlayan galibiyet serisini devam ettirmek olduğunu belirten Sağlam, şunları kaydetti:

  ''Galibiyetler alarak ligin üst sıralarına tırmanmak istiyoruz. Bugün işler istediğimiz gibi gitmedi. Deplasman maçında 2 puan kaybettik. Oyunu kontrol edemedik. İkinci yarıda pozisyonlar vardı. Oyun başında da ilk 20 dakikada posizyonlarımız vardı. 3 puan alacak pozisyonlar ürettik. Oyunun geneli skora yansıdı. İki takım da bir puandan fazlasını hak etmedi. Biz daha iyi olacağız.''

  Bursasporlu oyunculardan Ömer Erdoğan ve Vederson da girdikleri pozisyonlarda golü bulamadıklarını ve 3 puana ulaşamadıklarını söyledi.
  Yükleniyor
  if (containerId_6397303== null){ var containerId_6397303= 5; }