TFF'den dava

TFF'den dava
Çarşamba 02.01.2013 12:56

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski genel sekreter yardımcısı Ahmet Müfit Cengiz hakkında ''federasyon gizli bilgilerini kamuoyuna açıkladığı'' gerekçesiyle 10 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Konuyla ilgili bilgi veren Ahmet Müfit Cengiz, TFF'nin federasyonu ait gizli bilgileri kamuoyuna açıkladığı gerekçesiyle kendisine 10 bin lira manevi tazminat davası açtığını belirterek, ''Federasyon bünyesinde yapılan usulsüzlüklerle ilgili olarak başta Yıldırım Demirören olmak üzere herkesi ikaz ettim, ancak bir sonuca varamadım. Ben de bu usulsüzlüklerin devamını engellemek için bildiklerimi kamuoyu ile paylaştım. Anlattıklarımın hiçbiri gizli bilgi değildi. Örneğin kesilen bir fatura gizli belge niteliği taşımaz'' görüşünü dile getirdi.

Bildiklerini bir televizyon programında kamuoyuna anlattığı konuların federasyon tarafından yalanlanmadığına işaret eden Cengiz, şunları kaydetti:
''Katıldığım bir televizyon programında yapılan usulsüzlüklerle ilgili bilgilerimi paylaştım. Federasyon da 13 Kasım 2012 tarihinde İstanbul 15. İş Mahkemesi'nde aleyhime bir dava açtı. Açılan bu dava, tamamen beni veya benden sonra bu bilgileri paylaşacak insanları engellemek adına açıldı. Ben, federasyona karşı herhangi bir dava açmadım. Benim tüm isteğim, yapılan bu usulsüzlüklerin bir noktada sona erdirilmesi. Hiçbir şekilde eski görevime dönmek gibi bir niyetim yok.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN