Web Sürümüne Geç

Spor Toto Süper Lig'e teknik direktör dayanmıyor

Spor Toto Süper Lig'e teknik direktör dayanmıyor
Perşembe 07.02.2013 12:45

Geride kalan 20 haftada ligde 7 takım teknik direktör değişikliğine gidilirken bu sezon 9 hocanın görevine son verildi.

Spor Toto Süper Ligi'nde ikinci yarı büyük çekişme ve ilginç sonuçlarla başlarken, takımların teknik direktör değişiklikleri gündeme damga vurmaya devam ediyor. Alınan başarısız neticeler üzerine kulüplerin sürekli dile getirdikleri 'istikrar' sözünü bir tarafa bırakıp, faturayı yine öncelikle teknik direktörlere kesmeyi sürdürdükleri belirlendi. Medya Takip Ajansı Interpress'in yaptığı araştırmaya göre, geçtiğimiz sezon Süper Lig'de geride kalan 20 haftada 7 takım teknik direktör değişikliğine giderken, bu sezonda ise sayının şimdiden 9'a ulaştığı saptandı.

Takımların Süper Lig'in başlamasıyla birlikte daha 4. haftadan itibaren teknik direktör değişikliğine gittiği Kasımpaşa'da Metin Diyadin – Şota Arveladze, Kayseri'da Şota Arveladze – Robert Prosinecki ile kan değişikliği yapmıştı. İlerleyen haftalarda, İstanbul B.B. Carlos Carvalhal – Bülent Korkmaz, Elazığspor Bülent Uygun – Yılmaz Vural, D.Ç. Karabükspor Michael Skibbe – Mesut Bakkal ve Mersin İd. Yurdu'nda ise Nurullah Sağlam – Giray Bulak değişiklikleri gerçekleşmişti.

Interpress'in araştırması, Süper Lig'de ikinci yarının başlamasıyla birlikte adeta teknik direktör depreminin yaşandığını ortaya çıkardı. Öyle ki, Türkiye Süper Lig'inde sezona şampiyonluk ve zirve yarışında üst sıraları hedefleyerek başlayan Trabzonspor, Bursaspor ve Gaziantepspor'da peş peşe gelen teknik direktör istifaları sonrası Trabzonspor Şenol Güneş'in yerine Tolunay Kafkas ile anlaşırken, Bursaspor'da Ertuğrul Sağlam'ın yerini Hikmet Karaman ile doldurdu. Gaziantepspor'da ise Hikmet Karaman'dan boşalan koltuğa henüz kimse oturmamış durumda.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN