Ronaldinho transferinde sıcak gelişme!

Ronaldinho transferinde sıcak gelişme!
Salı 31.12.2013 16:42

Beşiktaş, İstanbul'a gelen Ronaldinho'nun menajerine transfer için teklifini sundu.

Uzun süredir Beşiktaş'a transferi gündemde olan Ronaldinho, siyah-beyazlı takımla anlaşmaya çok yakın. Ligin ikinci yarısında dünyaca ünlü yıldızı kadrosuna katmayı hedefleyen Beşiktaş, ilk hamlesini yaptı. Siyah-beyazlılar, İstanbul'a gelen Ronaldinho'nun menajerine transfer teklifinde bulundu. Beşiktaş'ın anlaşmaya çok yakın olduğu belirtiliyor...

ÇEBİ'YLE GÖRÜŞTÜ
Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı, Brezilyalı yıldız Ronaldinho'un aynı zamanda menajeri de olan ağabeyi Assis'in İstanbul'a geldiğini ve kulüp ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi'den randevu alarak görüştüğünü açıkladı.

RESMİ GÖRÜŞMELER BAŞLADI
Assis'in yılbaşı tatilini özellikle İstanbul'da geçirmeyi tercih ettiğini aktaran Kavalcı, "Ronaldinho ile ilgili resmi transfer görüşmeleri başladı. Maliyetini sponsorlar aracılığıyla karşılamak istiyoruz. Ancak mevcut durumdaki sorun, transferin maliyetini karşılayacak sponsorla henüz rakam konusunda anlaşabilmiş değiliz. Bu konuda da görüşmeler sürüyor. Transferin bitmesi konusundaki tek engel bu" ifadelerini kullandı.

ÜCRETİ ÇOK YÜKSEK
Sponsor firmayla Ronaldinho'nun transfer maliyetinin karşılanması konusunda anlaşma sağlanamaması durumunda, Beşiktaş Kulübü'nün ya da Beşiktaşlı yöneticilerin ödeme yapmayacaklarının altını çizen Kavalcı, "Çünkü oyuncunun yıllık ücreti Beşiktaş için çok yüksek. Beşiktaş Kulübü'nün almak istediği başka futbolcular da olduğu için Ronaldinho'ya kulüp üzerinden ya da yöneticiler üzerinden bir ödeme yapılmayacak" diye konuştu.

TAKIMA HAVA KATACAK
Kavalcı, Beşiktaş yönetiminin Ronaldinho transferinde istekli olduğuna da dikkati çekerek, "Ronaldinho'nun Beşiktaş'ta oynamasını çok istiyoruz.
Beşiktaş'a çok büyük bir hava katacağına inanıyoruz. Ama şu dakika itibariyle transfer bitti diyemeyiz" değerlendirmesinde bulundu.
Etiketler Spor, Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN