6+6+2 sancısı

6+6+2 sancısı
Cuma 07.03.2014

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav: Ben 6+4'ü savundum. 5+3'ü isteyenler de oldu ama 17 kulüp olarak 6+2'de karar aldık. Bunu Futbol Federasyonu'na da yazılı olarak bildireceğiz

Bir gün yeni bir perde açılıyor. Bir gün önce yapılan Kulüpler Birliği toplantısıyla ilgili başkan İlhan Cavcav dün önemli açıklamalar yaptı. Toplantıda, 17 kulübün yabancı oyuncu statüsünde "6+2" uygulamasında anlaşmaya vardığını bildiren Cavcav, "Ben 6+4'ü savundum. 5+3'ü isteyen kulüpler de oldu ancak yaptığımız değerlendirmelerin ardından 17 kulüp olarak 6+2'de karar aldık. Kararımızı TFF'ye yazılı olarak bildireceğiz" dedi.

İSTİFA KARARI ALDI
LİGTV'nin kulüpler tarafından satın alınabileceği önerisinin de toplantıda gündeme geldiğini belirten Cavcav, kulüplerin bu öneriye 'müspet' yaklaştığını, böyle bir girişimlerinin de olabileceğini sözlerine ekledi. Cavcav, bu sözlerine Beşiktaş'tan tepki gelince istifa etmek istediğini açıkladı. Başkan, "İçeride başka dışarıda başka konuşuyorlar. İstifa kararımdan kulüpler aldığımız kararların arkasında durularsa vazçerim" dedi.

F.Bahçe karara katılacak
İlhan Cavcav, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in F.Bahçe'nin alınacak karara uyacağını söylediğini ancak 18 imza şartı araması karşısında, "Biz 18 kulübüz. F.Bahçe uzun süredir toplantılara katılmıyor. Ancak alacağımız karara uyacağını bildirmiş. TFF başkanı ise 18 imza istiyor. 18 kulübün 15'i istiyor. Demek ki çoğunluk 6+2 diyor. Böyle bir ortamda benim başkanlık yapmamın gereği yok. Böyle de gitmez. İstifayı düşünüyorum" sözleri toplantıda şok etkisi yarattı. Başkan ve yöneticiler konunun yeniden görüşülmesini isteyerek toplantıyı bitirdiler.

BEŞİKTAŞ KARŞI ÇIKTI
Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Deniz Atalay, İlhan Cavcav'ın, gelecek sezonki yabancı futbolcu kuralıyla ilgili olarak yaptığı, "Kulüpler olarak 6+2'de anlaşmaya vardık" şeklindeki açıklamasına kulüp olarak katılmadıklarını söyledi. Deniz Atalay, kulüp olarak transfer edilmiş ya da edilecek yabancı futbolcuların tribünde oturtulmasına kesinlikle karşı olduklarını dile getirerek, "Sayın Cavcav'ın yaptığı açıklama, Kulübü'nü kesinlikle bağlamıyor. Biz 6+2 konusunda kimseyle hiçbir anlaşmaya varmadık. Biz Beşiktaş olarak, 5+3 şeklinde bir düzenleme yapılmasını istiyoruz. Beş futbolcu sahada, 3 futbolcu kulübede şeklinde bir düzenleme yapılırsa imzamızı atarız" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN