İşte Süper Lig'in biyonik adamı

İşte Süper Lig'in biyonik adamı
Cumartesi 06.06.2015

2014-15 futbol sezonunda oynanan maçlar sonrasında 'Ligin Biyonik Adamı' ortaya çıktı. FSTATS tarafından sezon içindeki veriler göz önüne alınarak gerçekleştirilen analizde, Fenerbahçe'den Gökhan Gönül 'omuz', Caner Erkin ise 'sol bacak' olarak değerlendirildi. İşte ligin biyonik adamını oluşturan uzuvlar:

BEYİN SELÇUK İNAN:
Ligde bu sezon en çok isabetli pas veren 4 isim arasında bulunan Selçuk İnan, hem lig hem de kupa şampiyonu olan G.Saray'ı bir 'beyin' gibi yönetti. Sarı-kırmızılıların kaptanı Selçuk, sezonu tüm kupalarda
7 gol ve 11 asistle tamamladı.

GÖZ MEHMET EKİCİ:
Süper Lig'de bu sezon 11 gol pası ile en çok asist yapan oyuncu unvanını alan Trabzonsporlu Mehmet Ekici, keskin gösleri ile arkadaşlarını gollerle buluşturmada zorluk çekmedi.

OMUZ GÖKHAN GÖNÜL:
Bu sezon 116 kez ile en çok ikili mücadele kazanan oyuncu olan F.Bahçeli Gökhan Gönül, omuz omuza mücadelelerde rakipsiz olduğunu gösterdi.

SAĞ BACAK CİCİNHO:
Bu sezon sağ kanatta en çok isabetli orta yapan oyuncu olan Sivassporlu Cicinho, serbest vuruştan 1 gol attı, 9 da gol pası verdi. Cicinho, güçlü sağ bacağıyla sezon boyu hiç durmadı ve en çok topla oynayan savunma oyuncusu oldu.

SAĞ AYAK FERNANDAO:
Ligin gol makinesi Fernandao, sağ ayak ile ligin en çok gol atan oyuncusu oldu. Penaltılar dahil 22 golün 17'sini sağ ayakla atan Bursasporlu yıldız, aynı zamanda 5/ kez ile ligin en çok isabetli şut çeken oyuncusu da oldu

KAFA OSCAR CARDOZO:
Bu sezon kafayla en çok gol atan isim, Trabzonspor'un Paraguaylı yıldızı Oscar Cardozo oldu. Cardozo sezon boyunca ligde 7 kafa golü attı ve kafasını en çok çalıştıran oyuncu unvanını aldı.

ELLER FERNANDO MUSLERA:
Şampiyon G.Saray'ın en kritik maçlarında sahneye Fernando Muslera çıktı. Cimbom, son 7 haftanın 6'sında gol yemezken, sezonun bu açıdan en baraşılı ekibi oldu. Bu maçların 5'inde eldiven giyen Muslera, lig genelinde 25 önemli kurtarış yaparak, kalitesini ortaya koydu.

SOL BACAK CANER ERKİN:
Süper Lig'de bu sezon sol kanatta en çok isabetli orta yapan oyuncu olan F.Bahçeli Caner Erkin, güçlü sol bacağı ile 3 gol atıp arkadaşlarına
da 8 gol pası verdi.

SOL AYAK JOSUE:
Bu sezon sol ayağıyla en çok gol atan ikinci isim olan Bursasporlu Josue, ceza sahası dışından 5 gol attı. Bu sezon tüm gollerini sol ayağıyla atan (7 gol) Josue, aynı zamanda en çok isabetli şut çeken 2. oyuncu oldu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN