Demirören'den müjde: Paraşüte evet

Demirören'den müjde: Paraşüte evet
Salı 16.06.2015

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, yeni başkan adayı Duygun Yarsuvat'ın sözlerini yorumlarken, düşen kulüplere de müjdeyi verdi: Paraşüt sistemini getireceğiz

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, TRT Spor'da yayınlanan Futbol Günlüğü programına önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Demirören'in açıklamalarından satırbaşları:
-Fatih Terim'e "Gel yönetici ol" dedim. Kendisi pek sıcak bakmadı. Fatih Terim sadece teknik direktör değil, eşofmanlı yönetici.
-Süper Lig AŞ kulüplerin işine çok yarayacak. Bu karar bir milattır. Kulüpler kendi satışlarını yapacak. Bu Süper Lig'le kalmamalı. PTT 1. Lig, 2. ve 3. Lig kulüpleriyle de görüştüm. Hepsine vakıf birlikte olmaları gerektiğini söyledim.
-Yarsuvat'ın "Ölü doğan proje" sözlerine katılmıyorum. Kulüplerin hepsi oradaydı. Bütün kulüpler biraraya gelirse 2017'deki yayın ihalesinin geleceği rakamları görürsünüz.
-2017'deki ihalede 600 milyon euro'luk bir yayın havuzu oluşabilir. Kulüpler futbolun gereğini düşünürse marka değirimiz de yükselir.
-25 senedir kimsenin yapamadığını yaptık ve herkese güven verdik. En büyük hedefimiz tesisleşme.
-Üç kulübümüzün ligden düşme kalksın talebini aldık. Ama diğer kulüpler sıcak bakmaz. Kim gelirlerinden feragat eder? Lig 20 takıma çıkması 2017'de başlayabilir. Ayrıca paraşüt sistemini getireceğiz. Bu sistemle düşenlerin gelir kayıpları büyük olmayacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN