TFF'de seçim günü

TFF'de seçim günü
Perşembe 25.06.2015

TFF'nin Olağan Seçimli Genel Kurul'u Ankara'da saat 11.00'de başlayacak Başkanlık için 7 aday başvurdu. Ancak imza şartını sadece Demirören sağladı

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) olağan seçimli genel kurulu bugün Ankara'da yapılacak. Futbolu 4 yıl yönetecek başkan ve yönetim kurulunun belli olacağı toplantı saat 11.00'de başlayacak. Marriot Otel'de düzenlenecek genel kurulda başkan adayı olabilmek için mevcut başkan Yıldırım Demirören'in yanı sıra, eski başkan Haluk Ulusoy, Duygun Yarsuvat, Ümit Sarıkaya, Ayhan Sağaltıcı, Bülent Gürkut ve Adil Yazıcıoğlu başvuruda bulunmuştu. Adaylık için 60 delegenin imzası gerekiyor.

ÇOĞUNLUK ARANACAK
TFF Genel Kurulu'nda gerekli çoğunluğun bugünkü toplantıda sağlanamaması halinde ikinci toplantı yarın yapılacak. Çoğunluğun yeniden sağlanamaması durumunda ise genel kurul 3 Temmuz Cuma günü çoğunluk aranmaksızın toplanacak ve yeni başkanı seçecek.

ÇİFTE İMZALAR GEÇERSİZ!
TFF ana statüsünün 38. maddesine göre her delege ancak bir başkan adayı için imza verebiliyor. Mükerrer atılan imzalar hangi listede olursa olsun geçersiz sayılacak. Bu imzalar öngörülen rakamdan düşülecek. Son kararı divan başkanlığı verecek. Şu ana kadar imza sayısına göre kesinleşen tek aday Demirören. 60 imzayı başka aday bulamazsa seçime ek adayla gidilecek.

DEMİRÖREN FAVORİ
Kongrede 7 başkan adayı resmi başvuru yapmasına karşın, seçime girebilmek için ana statü gereği zorunlu olan 60 imzayı Yıldırım Demirören dışındaki isimlerin aşması zor görünüyor. Demirören'in şu ana kadar topladığı ıslak imza sayısı 249'a ulaşırken, en ciddi rakibi olarak nitelendirilen Haluk Ulusoy'un 60 imzayı bulmaması durumunda genel kurulda adaylıktan çekileceği ifade edildi. Yarsuvat ise 60 imzayı toplayamadı.

İŞTE DEMİRÖREN'İN LİSTESİ
Başkan Yıldırım Demirören'in listesi şekillendi. Demirören daha önce Haluk Ulusoy ile çalışan Can Çobanoğlu'nu da listesine aldı. Başkan Demirören'in listesinde daha önce açıkladığı Servet Yardımcı, Nihat Özdemir'in yanı sıra şu isimler yer alıyor; Kaan Terzioğlu, Cengiz Zülfikaroğlu, Arif Koşar, Mustafa Çağlar, İbrahim Usta, Mustafa Beyazlı, Hilmi Gökçınar, Mete Düren.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN