2. Demirören devri

2. Demirören devri
Cuma 26.06.2015

Futbol Federasyonu Olağan Seçimli Genel Kurulu dün Ankara'da yapıldı. Seçime tek aday olarak giren Yıldırım Demirören yeniden başkan seçildi. Demirören, "Her zamankinden daha büyük şevkle, heyecanla görevimizi yerine getireceğiz" dedi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda Yıldırım Demirören, yeniden başkan seçildi. Ankara Marriott Oteli'nde yapılan genel kurulda, 219 delege oy kullandı. Delegeler önce başkanlık, sonra da yönetim kurulu seçimi için oy verdi. Seçime tek aday olarak giren Demirören ve yönetimi, oy kullanan 219 delegenin geçerli 214 oyunu alarak 4 yıllık bir süre için bir kez daha başkanlık koltuğuna oturdu ve TFF'nin 42. başkanı oldu.

KOLLARIMIZ HERKESE AÇIK
Yıldırım Demirören, yaptığı teşekkür konuşmasında, futbol camiasının büyük bir aile olduğunu belirterek, "Bizi de bu aileye başkan seçtiniz. Biz kardeşiz. Kollarımız herkese açık, bundan bir şüpheniz olmasın. Bu genel kurulun bize yüklediği büyük sorumluluğun bilincindeyiz. Her zamankinden daha büyük şevkle, heyecanla görevimizi yerine getirmeye çalışacağız" şeklinde konuştu.

HEDEF FUTBOLUN İYİLİĞİ

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, kongre öncesinde yaptığı konuşmada ise delegelere şöyle seslendi: "Muhalif isimler de dahil, herkes Türk futbolunun iyiliğini düşündüğünü çok iyi biliyorum. Bana 3 yıl önce olduğu gibi destek vermeye devam eden delegelerin yanı sıra, muhalif isimler de var. Hangi renklere bağlı olursanız olun, hangi tarafta olursanız olun, hepinizin Türk futbolunun iyiliğini düşündüğünü biliyorum. 3 yıllık görev süremde hep iyi ilişkiler yürüttüm. Bu nedenle Kulüpler Birliği Vakfı ve tüm kulüp başkanları ile futbola ve kulüplere katkılarından dolayı devlet erkanına teşekkür ederim.

DİVAN BAŞKANI BAYKAN
Ankara'daki kongreye 226 delege katıldı ve çoğunluk sağlandı. Genel kurulda, 157 üyenin imzasıyla sunulan önerge sonunda, divan kurulu başkanlığına Mehmet Baykan, yardımcılığına Mesut Hoşcan, üyeliklere ise Hüseyin Eryüksel ve Çağatay Kalkancı seçildi.

FUTBOLA UEFA MODELİ
TFF'nin yönetim kurulu yapısında son derece önemli bir değişikliğe gidildi. TFF'de 2 olan başkanvekilliği sayısı, tıpkı UEFA'da olduğu gibi 4'e çıkarıldı. Başkan vekilliği görevlerine Servet Yardımcı, Nihat Özdemir, Ali Dürüst ve Hüsnü Güreli'nin getirileceği öğrenildi.

AHMET GÖKÇEK SÜRPRİZİ
Seçimli olağan kongre öncesinde yönetim kurulu listesinde sürprizlere imza atan başkan Yıldırım Demirören, Ahmet Gökçek'e de asil listede yer verdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Ahmet Gökçek, böylece Demirören'in kurduğu yönetim kurulu listesine girdi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN