Web Sürümüne Geç

Tek ses tek yürek

Tek ses tek yürek
Cuma 11.09.2015

F.Bahçe, G.Saray ve Beşiktaş'ın başlattığı,Trabzonspor ve Kulüpler Birliği'nin bütün maçlara yayılmasını istediği "Teröre karşı birlikteyiz" yazan tişörtleri tüm kulüpler bu haftaki maçlara çıkarken giyecek

Süper Lig takımları teröre karşı tek ses, tek yürek olacak. Tüm kulüpler bu hafta sonu oynayacakları maçlara üzerinde Türk bayrağı, tüm takımların logosu ve "Teröre karşı birlikteyiz" yazan siyah tişörtle çıkacak. Tişörtlerin TSK Mehmetçik Vakfı yararına mağazalarda satılması da planlanıyor. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın başlattığı, Trabzonspor'un da yazılı başvurusuyla Kulüpler Birliği'nin 'Süper Lig kulüpleri'ne yayılmasını sağladığı futbol sahalarında ilk olacak bu projeyi bütün kulüpler destek verdi.

İLK ADIMI ÜÇ BÜYÜKLER ATTI
Futbol sahalarında bir ilk olan projenin ilk adımları hafta başında atıldı. Artan terör olayları karşısında ortak bir duruş sergileyen üç büyüklerin yayınladığı ortak bildirinin ardından görüşmeler hız kazandı. Futbolcular ve yöneticiler, terör olaylarına karşı ortak bir tepki koyarken, TSK Mehmetçik Vakfı'na da destek verme düşüncesinde birleştiler. Yapılan görüşmeler ışığında, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın hafta sonu süper lig maçlarına teröre karşı ortak ve anlamlı mesajlar içeren aynı tişörtlerle çıkması fikri gündeme gelmişti.

TRABZON PROJEYİ GENİŞLETTİ
Trabzonspor, son yaşanan terör olaylarına tepki amacıyla Süper Lig'deki tüm takımların logolarının bulunduğu ay-yıldızlı kırmızı tişörtlerle Kayserispor maçı öncesi sahaya çıkmak isteği ile projeyi genişletti. Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma, bu ülkenin bir parçası olduklarını, vatan için yapılması gereken neyse yapmaya devam edeceklerini belirtti. Hurma, bu konuda daha önce takım olarak da birçok tepki verdiklerini dile getirerek, "Askerimizin, polisimizin, devletimizin, milletimizin yanında olduğumuzu göstermek istiyoruz. Teröre boyun eğmeyeceğiz. Vatan için daha büyük sorumluluk verilirse onu da yapmaya hazırız" dedi. Süper Lig'deki kulüplere, teröre karşı hep birlikte" hareket edilmesi için talepte bulunduklarını ifade eden Hurma, "Süper Lig'deki tüm takımların logolarının bulunduğu ay-yıldızlı kırmızı tişörtlerle Kayserispor maçı öncesi sahaya çıkmak istiyoruz. Bunun içinde tüm kulüplere, logolarının kullanılmasına onay verilmesi için yazı yazdık. Onay gelirse bu şekilde sahaya
çıkacağız" dedi.

PANKARTLA ORTAK TEPKİ
Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig kulüpleri teröre karşı ortak tepki verecek. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, son dönemde ülkenin çeşitli illerinde meydana gelen terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitler anısına 12, 13 ve 14 Eylül'de Süper Lig ile 1. Lig'deki tüm takımlar, müsabakalara "#TeröreKarşıBirlikteyiz" pankartıyla çıkacak. Ayrıca, tüm profesyonel liglerde oynanacak müsabakalardan önce de bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacak ve takımlar siyah bant takabilecek.

AÇIKLAMA GÜMÜŞDAĞ'DAN
Üç büyükler; F.Bahçe, G.Saray ve Beşiktaş'ın bu haftaki maçlarda "Teröre karşı birlikteyiz" sloganlı tişörtle sahaya çıkma kararını açıklamasından sonra Trabzonspor'un dün yazılı başvurusu sonrasında "Kulüpler Birliği" de bu projeye destek verip, harekete geçti.. Trabzonspor'un tüm kulüplerin logosu ile sahaya çıkma isteği üzerine Kulüpler Birliği Vakfı'nın başkanı Göksel Gümüşdağ da Türk futbolunda bugüne dek görülmemiş bu uygulamanın tüm kulüplerce maçlarda uygulanması kararını aldırdı. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, kulüp başkanları ile görüşmelerden olumlu sonuçlar aldığını belirterek, "Futbolun gündemine, bugünlerde çok ihtiyacımız olan 'birlik ve beraberlik' mesajının taşınması için, futbol ailemizin tüm fertlerini 'teröre karşı birlikteyiz' duruşuna destek olmaya davet ediyorum. Tüm takımlarımızın sahaya aynı sloganı taşıyan ısınma tişörtlerle çıkmaları için 18 kulübün başkanıyla görüşüyorum. Futbol, milyonlarca insanın takip ettiği bir platform. Halka bu güçlü mesajı verebilmek için bu hafta oynanacak tüm profesyonel lig maçlarında, ortak bir söylemi göğüslerimizde taşımak mesuliyetimiz var" açıklamasını yaptı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN