Web Sürümüne Geç

  FIFA listesinde büyük deprem

  FIFA listesinde büyük deprem
  06 Ekim 2015, Salı

  MHK, Tolga Özkalfa ve Barış Şimşek'i FIFA listesinden çıkarıp Alper Ulusoy ile Deniz Ateş Bitnel'i alacak. Ayrıca hakem hataları videolu olarak masaya yatırılıp uyarı yapılacak

  Merkez Hakem Kurulu (MHK), FIFA'ya bildirilecek hakemlerde değişiklik yapacak. Bu ayın sonuna dek FIFA hakem listesini oluşturacak kurulda, değişecek ilk sırada Tolga Özkalfa yer alırken, Barış Şimşek'in de FIFA listesinden çıkartılacağı belirtiliyor. Bu iki isimin yerine ise Alper Ulusoy ve Deniz Ateş Bitnel isimleri gündemde... 2012'de FIFA kokartı listesinden çıkartılan, 2015'in ocak ayında yeniden listeye alınan Tolga Özkalfa'nın bu süreçte üstün performans gösteremediği için listeden çıkartılacağı bildirildi.

  'Gençler şansınızı iyi kullanın'
  Öte yandan MHK bugün yapacağı toplantıda ligin ilk 7 haftasında yapılan hakem hatalarını masaya yatırıp, gerekli uyarılarda bulunacak. UEFA Hakem Komitesi üyesi ve Jaap Uilenberg'in de katılacağı toplantıda videolu olarak FIFA kokartlı ve tecrübeli hakemlere uyarıda bulunulacak, iyi bir performans yakalayan genç hakemlerden ise şanslarını iyi kullanmaları istenecek.

  Elle müdahaleye dikkat edin

  MHK'nın bugünkü toplantısında özellikle hakemlerin ofsayt, elle müdahale ve avantaj pozisyonlarında tereddütlü oldukları bu konuda pozisyonlara yakın olmaları halinde sıkıntı çekmeyecekleri anlatılacak. İlave ve yardımcı hakemle işbirliğinde de hakemlerin daha dikkatli olmaları istenecek.
  Etiketler UEFA, Spor, FIFA, Tolga Özkalfa
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN