Web Sürümüne Geç

'3 Büyükler'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

'3 Büyükler'den Cumhuriyet Bayramı mesajı
Perşembe 29.10.2015 11:24

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri kutlama mesajı yayımladı.

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulübün internet sitesinde paylaştığı mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92. yıl dönümünü kutlayarak, Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda ülke ve siyah-beyazlı camianın değerleri için azimle çalışmaya devam ettiklerini bildirdi.

Beşiktaş camiasının Türk sporunda öncü olma misyonunu benimsediğini belirten Orman, şunları kaydetti:

"Cumhuriyetimizin ve camiamızın yüksek menfaatleri için tüm zorlukları aşmak ve başarıya ulaşmakla mükellefiz. Beşiktaş camiası olarak Cumhuriyetimizin 92. yılını coşkuyla ve gururla kutlarken, başta devletimizin kurucusu ulu önderimiz Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz vatanımız uğruna can vermiş tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle ve minnetle bir kez daha anıyoruz."

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da yayımladığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92. yıl dönümünü kutlayarak, "Bu vesileyle başta ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hayatlarını bu uğurda feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ise Cumhuriyetin, her şeyini kaybetmiş bir milletin bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelede elde ettiği bir zaferin sonucu olduğunu kaydederek, kutlama mesajında şu görüşleri paylaştı:

"92. kuruluş yıl dönümünde, ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olan Cumhuriyet'e, ölümsüz kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği hedeflere ilk günkü kararlılıkla ve her geçen gün artan bir inançla sahip çıkmanın onurunu yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle ulu önder Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi bir kez daha sonsuz minnet ve rahmetle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 92. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN