Web Sürümüne Geç

Ahlaksız bir sistem

Ahlaksız bir sistem
Perşembe 01.01.2016

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav tarafından görevine son verilen Yılmaz Vural, "Bana neden bu kadar çok takım değiştirdiğimi soruyorlar. Bu ahlaksız grup ile çalışılmaz" dedi ve meslektaşlarına da taş attı: Sürünsünler...

Gençlerbirliği Teknik Direktörlüğü görevinde sadece 6 gün kalabilen ve başkan İlhan Cavcav tarafından görevine son verilen Yılmaz Vural, TSYD Levent Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyerek ayrılık sürecini anlattı. Haksızlığa uğradığını savunan Vural, sisteme dair çok ağır eleştirilerde bulundu. "Bana neden bu kadar çok takım değiştirdiğimi soruyorlar, bu ahlaksızlar grubu ile nasıl uzun süre çalışılır" diyen Vural, kendisine sahip çıkmayan meslektaşlarına da, "Hepiniz sürünün" dedi. Yılmaz Vural'ın sözlerinin satırbaşları ise şöyle:

- CAVCAV beni aradı. '18 oyuncu seni istemiyor' dedi. 'Ben daha kulübe yeni geldim çoğunun adını bile söylemiyorum. Oyuncular hangi nedenle istemiyor. İlhan abi senin tarzın değişti eskiden sen hocaları gönderirdin şimdi oyuncular hoca gönderiyor' dedim.

- AHMET Çalık'ı aradım. 'Küme düşebilecek takımız. Çok ofansif oynatıyorsunuz' dedi. Sen daha 21 yaşındasın, antrenörlüğü senden mi öğreneceğim?' dedim.

- EN üzüldüğüm konu ise Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı'nın (İsmail Dilber), kovulmamın ardından, 'İlhan Cavcav'ın demokratik kararı' demesi oldu. Yahu tamam, biz İstanbul grubu olarak sana oy vermedik ama yıllardır senin üyenim yahu. Antrenörler Derneği Başkanı sen ne yaptın ya? Bu adama bir yemekle oy veriyorlar, Türk antrenörleri, sürünün ya...

- FUTBOL oynadın diye ömür boyu bunun nemasını ye! Futbol oynadın diye antrenörlük yap. Antrenörlük bir meslek. Eğitici olmak farklı bir şeydir. Futbolu yeni bırakıyor, hoca oluyorlar.

- SİYASET ÇİLERİN çoğu kulüplere atama yapma derdinde. 'Bu bizim çocuk, gelsin antrenörlük yapsın' diyor, yöneticiler ses edemiyor.

- KULÜPLER sezon içinde en fazla 2 antrenörle çalışmalı. Bir yasa çıkmalı. Oyuncu da bilsin ki hoca gitmeyecek.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN