Web Sürümüne Geç

Futbol barış içindir

Futbol barış içindir
Perşembe 01.01.2016

'EURO 2016'da heyecanımız ve cesaretimizle başarılı olacağız. Bu futbol argümanının barış için iyi kullanılması gerekiyor'

A Milli Teknik Direktörü Fatih Terim, katıldığı bir radyo programında ilginç açıklamalar yaptı. EURO 2016 Avrupa Şampiyonası'nda, 2008'deki gibi yine başarılı olabileceklerini söyleyen Fatih Terim, "Yeteneğimiz, cesaretimiz ve heyecanımız var. Turnuvanın ülkemiz için bir fırsattır. En iyisine ulaşmak adına elimizden geleni yapacağız. İnancımız büyük" ifadelerini kullandı.

Futbol çok önemli
Futbolun, barış konusunda çok önemli bir argüman olduğunun altını çizen milli hoca şunları söyledi: "Bu futbol argümanının iyi kullanılması gerekiyor. Futbol kimsenin yapamadığı birlikteliği yapabiliyor. Bunu korumalıyız. Başarı da gelirse süper olur" dedi.

İyi ki kızlarım var
Terim, kızları Merve ve Buse ile ilgili, 'Kız babası olmanın zor yanı var mı?" diye sorulunca da duygusal bir konuşma yaptı. Terim, "Boş vaktimi onlarsız geçirmiyorum. Zaman bana imkân sağladı. İki kızım ile çok güzel günler yaşadım, yaşamaya devam ediyorum. İyi ki onlar var" diye konuştu.

Taklitleri takdir ederim
Usta hoca, aktüel konulara sıkça değindi. Taklidinin yapıldığının hatırlatılması üzerine tebessüm eden başarılı teknik adam, dünyanın her yerinde herkesin taklidinin yapılabildiğini ifade etti. Terim, "Sınırları mizah içinde olan başarılı taklitleri takdir ederim. Sıkıntıya düşmem. Maksadını ve edep sınırlarını aşanları hoş görmem beklenmesin. Bazen çok güldüğüm oluyor. Siz yine de taklitlerden sakının!" dedi.
Etiketler Futbol, Spor, Fatih Terim
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN