Web Sürümüne Geç

  Futbol barış içindir

  Futbol barış içindir
  31 Aralık 2015, Perşembe

  'EURO 2016'da heyecanımız ve cesaretimizle başarılı olacağız. Bu futbol argümanının barış için iyi kullanılması gerekiyor'

  A Milli Teknik Direktörü Fatih Terim, katıldığı bir radyo programında ilginç açıklamalar yaptı. EURO 2016 Avrupa Şampiyonası'nda, 2008'deki gibi yine başarılı olabileceklerini söyleyen Fatih Terim, "Yeteneğimiz, cesaretimiz ve heyecanımız var. Turnuvanın ülkemiz için bir fırsattır. En iyisine ulaşmak adına elimizden geleni yapacağız. İnancımız büyük" ifadelerini kullandı.

  Futbol çok önemli
  Futbolun, barış konusunda çok önemli bir argüman olduğunun altını çizen milli hoca şunları söyledi: "Bu futbol argümanının iyi kullanılması gerekiyor. Futbol kimsenin yapamadığı birlikteliği yapabiliyor. Bunu korumalıyız. Başarı da gelirse süper olur" dedi.

  İyi ki kızlarım var
  Terim, kızları Merve ve Buse ile ilgili, 'Kız babası olmanın zor yanı var mı?" diye sorulunca da duygusal bir konuşma yaptı. Terim, "Boş vaktimi onlarsız geçirmiyorum. Zaman bana imkân sağladı. İki kızım ile çok güzel günler yaşadım, yaşamaya devam ediyorum. İyi ki onlar var" diye konuştu.

  Taklitleri takdir ederim
  Usta hoca, aktüel konulara sıkça değindi. Taklidinin yapıldığının hatırlatılması üzerine tebessüm eden başarılı teknik adam, dünyanın her yerinde herkesin taklidinin yapılabildiğini ifade etti. Terim, "Sınırları mizah içinde olan başarılı taklitleri takdir ederim. Sıkıntıya düşmem. Maksadını ve edep sınırlarını aşanları hoş görmem beklenmesin. Bazen çok güldüğüm oluyor. Siz yine de taklitlerden sakının!" dedi.
  Etiketler Futbol, Spor, Fatih Terim
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN