Web Sürümüne Geç

"'İlave yardımcı hakem' uygulaması devam edecek"

"'İlave yardımcı hakem' uygulaması devam edecek"
Pazartesi 04.01.2016 17:05

MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, ilave yardımcı hakem uygulamasının sezonun ikinci yarısında da devam edeceğini açıkladı.

Müftüoğlu, Antalya'nın Belek turizm bölgesinde başlayan MHK Kış Semineri'ne 43 hakem ve 12 ilave yardımcı hakemin katıldığını söyledi.

Seminerle, ligin ikinci yarı hazırlıklarına başladıklarını ifade eden Müftüoğlu, "İlk yarıda görmüş olduğumuz, hakemlerde tespit ettiğimiz bazı eksikleri, beş ana başlık altında topladık. Bunlarla ilgili dört gün boyunca çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.

Müftüooğlu, seminerin dördüncü günündeki açılış programında, ilk yarıda uyguladıkları ve ikinci yarıda uygulayacakları sistemlerin anlatılacağını vurguladı.

Seminerde ele alınacak ana başlıkların elle oynamalar, ihtarlar, disiplin uygulamaları, itirazlar ve oyuncularla iletişim olduğunu anlatan Müftüoğlu, "Bizim için önemli olan oyuncularla iletişim. Bu konuda çok dikkat ediyoruz. Hakemlerimize de iletişim konusunda çok dikkatli ve iyi olmaları için neler yapmaları gerektiğini burada kendilerine söyleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Müftüoğlu, gazetecilerin ilave yardımcı hakem uygulaması ile ilgili sorusu üzerine, şunları kaydetti:

"İlave yardımcı hakem uygulamamız devam ediyor. Bu konuda 12 tane ilave hakem arkadaşımız bu seminerde dört gün boyunca diğer hakemlerle birlikte seminer alacak. Bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. İlave yardımcı hakem uygulamasının kaldırılması ilk yarı boyunca konuşuldu. Biz de değerlendirmelerimizi yaptık. Sezonun ikinci devresinde eğer istediğimiz şekilde giderse, uygulamaya devam edeceğiz."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN