Web Sürümüne Geç

Saat başı hoca değişmez

Saat başı hoca değişmez
Salı 05.01.2016

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile TFF Başkanı Yıldırım Demirören, ligde teknik direktör değişikliklerini değerlendirirken, "Tasvip etmiyoruz. Ancak bir limit koymak da doğru değil" dedi

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve PTT 1. Lig'de mücadele eden kulüplerin başkanlarını kabul etti. Kılıç, futbolda yaşanan kısa süreli teknik direktör değişikliklerini doğru bulmadığını söyledi ve şöyle devam etti: "Başkanların, beraber çalışmak istedikleri teknik ekibi belirleme hakkında tercihte bulunmak doğal olarak hakları. Ancak şahsi fikrim; 4-5 günde, bir haftada bu tip değişiklikler doğru şeyler değil. Daha programlı bir şekilde işletilmesi gereken süreçler diye düşünüyorum" diye konuştu.

Yönetim görüşecek
TFF Başkanı Demirören ise kulüplere teknik direktör değişikliği konusunda sınırlama getirilmesini doğru bulmadığını bildirdi. Demirören, "Bir kulübün saat başı, haftada bir hoca değiştirmesi kabul edilir bir şey değil ama kulübe seçilerek gelmiş, kendi bütçesini harcayan kişi. Bunlar camia... Onun için federasyon olarak limitleme yapma hakkımızın olduğunu düşünmüyorum" değerlendirmesinde bulundu. Demirören, "Yönetim kurulu olarak bunu tartışacağız" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN