Web Sürümüne Geç

Collina ve Webb gelsin

Collina ve Webb gelsin
Perşembe 08.01.2016

Hakem eğitmeni Jaap Uilenberg'in dışında farklı eğitmenlerin getirilmesini isteyen Birlik Başkanı Gümüşdağ, Webb ve Collina isimlerini önerdi

Göksel Gümüşdağ, UEFA Hakem Komitesi Üyesi, hakem ve gözlemci eğitmeni olan Jaap Uilenberg'in katkılarını inkar etmediğini ancak farklı isimlerin getirilmesi gerektiğini vurguladı. Başkan, "Uilenberg ile ilerliyoruz daha farklı isimlerle devam edebiliriz. Pierluigi Collina ve Howard Webb gibi eğitmenlerden artık faydalanmalıyız.

28 Ocak'ta futbol zirvesi olacak. Dünyaca ünlü isimlerden eğitim alınması konusunda fikir birliğine varmış bulunmaktayız. Hakem hataları ilk yarıda kabul edilebilir düzeyin ötesine geçmiştir. Hakem hataları şampiyon yapar, şampiyonluktan eder, küme düşürür, kümede bırakır. Hafife alınamaz" diye konuştu.

Teknoloji kullanılmalı
"Hollanda'da şu an gençler liginde denenen bir konu var. Maç sırasında canlı yayın aracında bulunan 3 hakem, orta hakeme saliselik kararlarda bilgi vererek yanlışın önlenmesi amaçlanıyor. UEFA'dan bu sistemi denemek için izin istemişler. Bu işin içine teknolojiyi koymak zorundayız. Biz Süper Lig A.Ş. projesini anlatırken en çok bu konuya dikkat çektik."

Süper lig A.Ş. devrimi
"Salı günü Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ı ziyarete gittik. Hazırlıklarımızın neticelerini ve atılması gereken adımların detaylarını istişare ettik. Süper Lig A.Ş. ile birlikte futbol dünyamızda değişim kaçınılmaz olacaktır. Bu değişikliğin ne anlama geleceğini iş dünyası çok hızlı fark etti. Futbol ekonomisinin içerisindeki büyük potansiyeli, sponsorlar ve özel sektör bugünden görebiliyor."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN