Web Sürümüne Geç

Bu iğrençliğe ortak olmayın

Bu iğrençliğe ortak olmayın
Cuma 16.01.2016
Kimse kusura bakmasın... Herkes layık olduğu şekilde yönetilir. 'Türkiye Spor Yazarları Derneği' diye bir dernek var, zaman zaman "Biz çok iddialıyız, biz şunu yaparız, bunu yaparız" diyor. Özellikle Oğuz Tongsir yönetiminde yaptıkları ortada; dağlara, taşlara.
Benim dikkatimi çeken başka bir şey var.
Bu derneğe üye olan bazıları, "Havuzumuz var. Yazın havuza giriyoruz" diyor.
Bazıları da "3-5 gün Antalya'ya gidip tatil yapıyoruz." Beyler! Bir derneğe üye olmak, o derneğin çok daha iyi yerlere gelmesi için mücadele etmektir. Neden ufak sebeplerin arkasına sığınıyorsunuz? Bu kadar mı ucuza kaçıyorsunuz? Bu derneğin içinde böyle düşünmeyen de çok insan var.
Yazdığım yazıdan sonra "Helal olsun, çok doğru yazmışsın" diyenler de var. Ama Oğuz Efendi hala eveliyor, geveliyor... Oğuz Beyefendi diyor ki; "Beni ayakta alkışladılar." Evet Oğuz seni ayakta alkışladılar çünkü kokteyldi ve oturacak yer yoktu. Laf ebeliği yapma. "Yeni logoyu değiştirdik" diyorlar, bu da rezalet. Logodan başka her şeye benziyor. İlk hali daha güzeldi. Oğuz Efendi bir çuval inciri berbat edince, milletten de baskıyı yiyince logo bir günde değişti.

Arabanın yeri hâlâ değişmedi
Ey spor yazarları! Logo işin bir boyutu...
Diğer tarafı da bu kadar önemli. Spor Yazarları Derneği Başkanı Oğuz Tongsir'in karısının arabasını hülle yoluyla Ankara Şubesi'ne satması demek; Oğuz Tongsir'in bu olay ortaya çıktığı andan itibaren çoktan istifa etmesini gerektirir...
Vıcık vıcık, iğrenç bir olaydır bu. Ankara'nın Spor Yazarları toplanmışlar demişler ki, "Bu arabayı geri gönderelim" ama sonra; "Erman Hoca bunu yazdı yazdığı için göndermiş olmayalım sonra göndeririz" diye de eklemişler. Beyler! Ahlak sınırları zorlanan işleri hemen bitirip atın, uzatmayın, uzadıkça kangrene döner. Yapılan iğrençliğe ortak olmuş sayılırsınız. Beyler!
Dernekler Masası'na göre böyle bir olaya yarın müfettişler el koyarsa bu işin içinde olanlar büyük yara alır. Sizi şimdiden uyarıyorum. Hesabınızı ona göre yapın.
Logo değişti, eski logodan da kötü... Bu ayrı ama arabanın yeri hala değişmedi. Yani Ankara'nın Spor Yazarları, Oğuz Tongsir'in karısının arabasına biniyorlar... Bakın bakalım arabada kaç tane vuruk var. O araba kaç lira eder. Beyler! Titreyin ve kendinize gelin.
Eğer Oğuz istifa edip yerini bir başkasına devretmiyorsa ve bu spor yazarları da onun başkanlığının altında hala devam ediyorlarsa pes doğrusu, oh olsun onlara...
Kaç gün oldu Oğuz'dan hâlâ cevap yok. Herhalde aynaya bakıyordur, "Nasıl cevap veririm" diye düşünüyordur. Belki de cevap verecek takati kalmadı. Ne oldu Oğuz Bey, "Erman Toroğlu tenkit ediyorsa demek ki doğru işler yapıyoruz" diyordun. Hadi ses ver. Ben senin yerinde olsam arabayı Ankara'dan İstanbul'a alır, dernekten eve giderken karımla binerdim.
Nasılsa benzini TSYD karşılayacak.
Arabanın parası da cepte kalır. Ankara'ya da bir akrabanın kullanılmış başka bir arabasını yollarsın. Ankara onu kullanır mı geri mi yollar onu bilemem.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN