Web Sürümüne Geç

Orman ve Özbek'ten karşılıklı iltifatlar

Orman ve Özbek'ten karşılıklı iltifatlar
Cuma 29.01.2016
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman zirvede yaptığı değerlendirmede, "Bir kulübün büyümesiyle hiçbir şey elde edilemeyecek. 18 Süper Lig kulübü ortaklaşa büyürse bir yere gelebiliriz" diye konuştu. Orman, spor adamı olmanın, futbolu büyütmeyi bilmekten geçtiğini kaydederek, "Onun için Dursun Bey (Özbek) gibi bir zihniyetle rekabet etmekten büyük bir keyif alıyorum. Kendisini çok beğeniyorum" dedi.

TÜRKiYE'DE SÜZGEÇTEN GEÇMELiYiZ
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, kurulması için çalışmaları süren Süper Lig AŞ'nin önemine dikkati çekerek, "Sorunlar daha önceden tespit edilmeli. Kendi içinde hallolmalı. Başkalarının Türk futbolunun yanlışlarını tespit etmesine müsaade etmememiz lazım. Süper Lig AŞ.'nin sonsuz faydalarından bir tanesi bu. UEFA'nın fair-play kriterlerine uyum sağlayabilmemiz için önce Türkiye'de süzgeçten geçmemiz lazım. Bunun lokal olarak kontrol edilip tedbir alınması lazım" diye konuştu.

Süper Lig AŞ ile kulüplerin gelirlerinin artacağına işaret eden Özbek, "Türkiye'de futbol ekonomisinin, dünyadaki büyümeye ayak uyduracak şekilde gelişmesi, oluşturulacak fonların Avrupa'yla kıyaslanacak ölçüde olması lazım. Uluslararası boyutta UEFA'da büyük yarış veriyoruz. Lütfen dikkat edin, rakamlara bakın, sıkletlerimiz aynı mı? Bence değil. Ben Premier Lig takımıyla aynı gruba düştüğümde, ağır sıkletle tüy sıklet sporcunun kavgası gibi duruyor, gelirler itibarıyla. Süper Lig AŞ ile kulüplerin finansal pastası büyüyecek" ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN