Son maça kalır

Son maça kalır
Cumartesi 07.05.2016

Nefes kesen şampiyonluk yarışını Fotomaç’a değerlendiren futbol otoriteleri bu hafta Beşiktaş’ın Galatasaray’ı, Fenerbahçe’nin de Başakşehir’i yeneceği görüşünde birleşti. Otoritelere göre, şampiyon son hafta belli olacak

Otoritelere göre, şampiyon son hafta belli olacak...

LEVENT TÜZEMEN: GALATASARAY KAYBETMEZ
Galatasaray'ın TT Arena'da ezeli rakiplerine karşı ciddi bir üstünlüğü var. Kağıt üzerinde Beşiktaş derbide favori görünse de Galatasaray'ın TT Arena ambiansında kaybetmeyeceğini düşünüyorum. Nani'nin forvet arkasına monte edilmesi ile kimlik değiştiren ve hücum zenginliği yaşayan F.Bahçe, Başakşehir'e kaybetmez. Başakşehir kompakt oyunu mükemmel oynuyor ama Volkan Şen, Nani, Van Persie üçlüsünün Fenerbahçe'yi zafere taşıyacak kaliteleri var.

TURGAY DEMİR: ŞAMPİYONLUĞA 1 PUAN BİLE YETER
Beşiktaş şampiyonluk yolunda inanç, azim ve çok çalışarak emin adımlarla yürüyor. Galatasaray elbette zorlu bir rakip olsa da böyle maçları daha güçlü hedefleri olan takımlar kazanır. Beşiktaş kazanacaktır. Öte yandan 1 puan alması bile şampiyonluğa yetebilir. Şampiyonluğu etkileyecek diğer maçta ise Başakşehir'in Fenerbahçe'den puan alması bana göre hiç de sürpriz olmaz.

HALDUN DOMAÇ: İKİ TAKIM DA BU HAFTA GALİP GELİR
İki takımın performansına baktığımızda derbiyi kazanan taraf Beşiktaş olur. Son Çaykur Rizespor maçındaki Galatasaray'ın takım savunmasındaki hataları Beşiktaş'ın işini kolaylaştırır. Fenerbahçe'nin ise son haftalarda uyumlu bir ekip, efektif bir forvet kurgusu oluşturması en büyük avantajı olarak görünüyor. Fenerbahçe zorlansa bile Başakşehir önünde puan kaybetmez.

GÜVENÇ KURTAR: G.SARAY'IN TECRÜBESİ HAFİFE ALINAMAZ
Beşiktaş mutlaka kazanmak istediği için derbide farklı oynayacaktır. Ancak Galatasaray'ın da derbi tecrübesi kesinlikle hafife alınamaz. Ortada bir maç olacak. Fenerbahçe'nin son maçlardaki performansı, Başakşehir karşısında pek sürprize açık kapı bırakmayacağını gösteriyor.

AHMET AKCAN: BEŞİKTAŞ BİR ADIM ÖNDE
Beşiktaş'ın bu derbide bir adım önde olduğunu düşünüyorum. Çünkü Beşiktaş şampiyonluk mücadelesi verdiği için çok daha farklı motive olacaktır. Futbol her türlü sonuca açık ama F.Bahçe'nin kalan son üç maçını da kazanacağını düşünüyorum. Yarış son haftaya kadar sürer.

SİNAN VARDAR: BEŞİKTAŞ 3 PUANI RAHAT ALIR
Beşiktaş sempatizanı olarak değil, bir futbol adamı olarak söylüyorum, Beşiktaş, Galatasaray'ı yenip çok rahat 3 puanı alır. F.Bahçe-Başakşehir maçı için de şunu söyleyebilirim; F.Bahçe'nin son maçlarına bakarsak sürpriz olmayacakmış gibi görünüyor, ama neden olmasın?

ÖMER ÜRÜNDÜL: BERABERE BİTER
Derbi berabere biter. Beşiktaş daha şanslı görünse de üç puanlık avantajı göz önüne aldığımızda beraberlik de istediği skor olur. Fenerbahçe'nin son üç maçından en zor olanını ise Gençlerbirliği karşılaşması olarak görüyorum.

GÜRCAN BİLGİÇ: BEŞİKTAŞ DERBİYİ FARKLI KAZANIR
Bu derbiyi Beşiktaş'ın farklı bir skorla kazanmasını bekliyorum. Galatasaray defansının Beşiktaş'ın son maçlarda oynadığı yüksek tempoya karşılık vermesi çok mümkün değil. Başakşehir dirençli bir takım. Kalan maçlarda Fenerbahçe'den puan alabilecek tek takım. Ama Fenerbahçe sürpriz hakkını doldurdu.

İLKER YAĞCIOĞLU: G.SARAY FORMA İÇİN OYNAYACAK
Beşiktaş favori ama sonuçta bu bir derbi. Galatasaraylı futbolcular da formaları için oynayacaklardır. Bu yüzden Galatasaray'ın Beşiktaş'tan puan ya da puanlar alması sürpriz olmaz. Üç ihtimalli maç. Fenerbahçe ise kalan üç maçını da kazanır. Şampiyon son hafta belli olur.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN