Hakem sistemi değişiyor

Hakem sistemi değişiyor
Cumartesi 14.05.2016

Ankara’dan, İstanbul’a taşınan Kulüpler Birliği Vakfı’nın yeni merkezinde konuşan Demirören, “Hakem sayısı 22 olacak. İlave yardımcı hakemler ise kalkıyor” dedi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Süper Lig hakem sayısını 22'ye düşüreceklerini belirterek, ilave yardımcı hakem uygulamasını da kaldırmayı düşündüklerini söyledi. Demirören, TFF Merkez Hakem Kurulu Başkanı Kuddusi Müftüoğlu ile yaptıkları görüşmede Süper Lig hakem sayısını düşürmeye karar verdiklerini dile getirerek, "Profesyonel lig hakem sayısını 22'ye düşürüyoruz. Dokuz profesyonel hakem sayımızı da 18 veya 20 arasına çıkarmayı düşünüyoruz. Büyük ihtimalle 6 hakemden tekrar 4 hakeme döneceğiz." dedi. Demirören, ilave yardımcı hakem uygulamasında da tam verim alınamadığını belirterek, "Geçen gün Hollanda'da video hakemliğini izledik. Daha uzun vadede verimli gözükmüyor. Türk futbolunda şu an eğer yapabilirsek, getirilebilecek tek teknoloji, gol çizgisi teknolojisidir. Bunun da yatırımları çok büyük. Hakemlerimize güvenerek devam etmek en doğru karar" değerlendirmesinde bulundu. Kulüpler Birliği Vakfı ile önemli adımlar attıklarını dile getiren TFF Başkanı Yıldırım Demirören, ayrıca "Özellikle Anadolu takımlarının gelirlerini artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Gümüşdağ: Gururluyum
Kulüpler Birliği Vakfı Göksel Gümüşdağ ise yaklaşık bir yıldır hedefledikleri projeyi hayata geçirdiklerini anlatarak, "Merkezimiz haftanın 7 günü çalışacak. Bu yıl tarihimizde ilk defa yaptığımız özel sektör sponsorluklarıyla güçlenmeye başladık. Bu bizim için önemli bir işaret. Saygı ve birlik içinde olmanın meyvelerini aldığımıza inanıyorum." dedi. Türkiye'de futbol ailesinin çok büyük olduğunu vurgulayan Gümüşdağ, "Gurur doluyum" dedi.

Biz çok büyük bir aileyiz...
TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Vakfı'nın Türk futbolunun en önemli paydaşlarından biri olduğunu vurgulayarak, "Kulüpler Birliği Vakfı'nı, uzun süredir hayalini kurduğumuz güzel bir mekana taşıdık. Biz çok büyük bir aileyiz, Kulüpler Birliği Vakfı da bu ailenin ağabeyi"dedi. Demirören Hakkari'nin Çukurca ilçesinde şehit olan askerlere Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN