Sesin duyulmadı TSYD

Sesin duyulmadı TSYD
Salı 19.07.2016

Neredeyse her olaya açıklama yapan ama FETÖ’cülerin darbe kalkışmasına sessiz kalan Türkiye Spor Yazarları Derneği, üyeler tepki koyunca zoraki iki cümlelik mesaj yayınladı

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin, Fethullahçı Terör Örgütü (FET Ö) tarafından Türkiye'ye karşı yapılan hain darbe kalkışması hakkında hiçbir açıklama yapmamasına, başta spor yazarları ve dernek üyeleri olmak üzere spor dünyasından sert tepki geldi. Daha önce spor basınında olmamalarına rağmen Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanmasına bile tepki gösteren TSYD'nin, onlarca vatandaşın ve polisin hayatını kaybettiği FETÖ'cü hain darbe girişimi karşısında sadece bir cümlelik açıklama yapması tepki çekti. TSYD, hain derbi girişimi sonrası sadece daha önceden planlanan 18 Temmuz'da derneğin havuz başında yapılacak ödül töreninin iptal edildiğini "Ülkemizde yaşanan üzücü olaylardan dolayı" ifadesiyle duyurdu.

TEPKİLER GELİNCE...
TSYD, bir sonraki gün aynı iptal duyurusunu bu kez "Gün, Demokrasiye sahip çıkma günüdür" diyerek tekrar etti. Ancak ne 'üzücü olayları' ne de neden demokrasiye sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan, FET Ö'cülerin hain darbe girişimini kınayan herhangi bir açıklama metnine yer verilmedi. Dernek üyeleri ve spor yazarlarının tepkisi üzerine, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin resmi internet sitesine siyah zemin üzerine Türk bayrağıyla "Darbe girişiminin sonuna kadar karşısındayız. Gün, demokrasiye sahip çıkma günüdür" yazısı girildi.
Etiketler Türkiye, Spor, TSYD
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN