Abdoulaye Ba'nın yeni takımı Alanyaspor

Abdoulaye Ba'nın yeni takımı Alanyaspor
Salı 26.07.2016 20:13

Süper Lig'in yeni ekiplerinden Alanyaspor, geçen sezon Fenerbahçe'de forma giyen Abdoulaye Ba'yı 1 yıllığına kadrosuna kattı

Spor Toto Süper Lig'in yeni takımlarında Alanyaspor, Porto'dan Abdoulaye Ba'yı kiraladı. 25 yaşındaki Senegalli savunmacı geçen sezon Fenerbahçe formasıyla 18 maçta görev aldı.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Abdoulaye Ba'nın 15-20 gündür gündemlerinde olduğunu söylerken, 'Kendisine birçok kulüp talip oldu ancak o Alanyaspor'u tercih etti. Alanyaspor'u tercih ettiği için kendisine teşekkür ediyorum. Alanyaspor'da iyi işler yapacağına inanıyorum. Kendisine 'hoş geldin' diyerek başarılar diliyorum" dedi.

Abdoulaye Ba ise "Buraya geldiğim için çok mutluyum. Beni neler beklediğinin farkındayım. Alanyaspor'un bir aile takımı olduğunu gördüm. Alanya'ya gelerek başkanla konuştuktan sonra kafamda iyi düşünceler oluştu. Benim ve ailenin Müslüman olması tekrar Türkiye'yi tercih etmemde büyük rol oynadı. Elimden geleni yaparak herkesi mutlu etmek istiyorum. Türkiye'nin en üst liginde iyi işler çıkarmak için elimden geleni yapacağım" şeklinde konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN