Web Sürümüne Geç

Süper Kapışma!

Süper Kapışma!
Çarşamba 05.04.2017

Spor Toto Süper Lig, adı gibi süper bir yarışa sahne oluyor. En yakın rakibine 5 puan fark atan Beşiktaş şampiyonluğun en büyük favorisi.

İkinci sıradaki M. Başakşehir ile takipçileri Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında nefesleri kesen bir mücadele yaşanıyor. Kalan 8 haftada, ilk beşte yer alan takımlar arasında 8 kritik maç oynanacak. Bu maçların sonucuna göre sıralama tamamen değişebilir.

Geride kalan hafta lig ikincisi Medipol Başakşehir'in yenilmesi hem Beşiktaş'ın şansını artırdı hem de Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un iştahını kabarttı. Puan cetvelinin ilk beş basamağında yer alan takımları belki de tüm tabloyu alt üst edecek maçlar bekliyor. Zirvedeki bu amansız kapışma deyim yerindeyse 'kalbe zarar' bir hal alacak.

BEŞİKTAŞ
Bu hafta Trabzon ile deplasmanda oynayacak. Ardından Adana ile karşılaştıktan sonra üst üste M. Başakşehir ve Fenerbahçe maçları var. Bu virajı kayıpsız veya en az kayıpla atlatırsa Beşiktaş için şampiyonluk iyice göründü demektir.

BAŞAKŞEHİR
Abdullah Avcı'nın öğrencilerini birbirinden zorlu maçlar bekliyor. Bu hafta Galatasaray'ı konuk edecekler. Yenerlerse ikincilik şansları artar. Ayrıca Beşiktaş'la evinde, Trabzon'la ise deplasmanda oynayacağı iki maç da çok önemli.

GALATASARAY
Şampiyonluk için bile "Neden olmasın" demeye başladı. Bu hafta Başakşehir'i yenip aralarındaki puan farkını 1'e indirmek istiyor. Ardından F.Bahçe derbisi de dahil olmak üzere seri galibiyetler ve Beşiktaş'ın puan kaybetmesini umut edecek.

FENERBAHÇE
Kalan 8 maçının 3'ü Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzon'la... Bu derbileri kazanır diğer maçlarda da puan kaybı yaşamazsa ilk iki için şansı artar. Ancak F.Bahçe'ye sadece kazanmak yetmiyor. Rakiplerinin de puanlar kaybetmesi şart.

TRABZONSPOR
'İkinci yarının şampiyonu' Trabzonspor, bu hafta Beşiktaş'ı yenmeye şartlandı. Fırtına, sonraki hafta F.Bahçe-G.Saray derbisinden kendisi için avantajlı sonuç çıkmasını bekleyecek. Trabzon'un, evinde Başakşehir ve dışarıda F.Bahçe maçları da var.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN