Web Sürümüne Geç

  Türk futbolunda devrim niteliğinde karar! İş sözleşmeleri TL'ye dönüyor

  Türk futbolunda devrim niteliğinde karar! İş sözleşmeleri TL'ye dönüyor
  15 Eylül 2018, Cumartesi

  Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden futbolcuların sözleşmeleri dövizden Türk Lirası'na dönüyor. Karar yabancı sporcuları da kapsayacak. Kulüpler Birliği, konuyla ilgili 26 Eylül'de toplanma kararı aldı.

  Sözleşmelerde döviz üzerinden belirlenmiş bedellerin 30 gün içinde Türk Lirası'na dönüştürülmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı kararı dün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Konuyla ilgili Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ açıklamalarda bulundu.

  Gümüşdağ yaptığı açıklamada, "Medipol Başakşehir Futbol Kulübü olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bugün Resmi Gazete'de yayınlanan "Dövizle yapılan sözleşmelerin otuz gün içerisinde TL'ye çevrilmesi" ile ilgili 85 no'lu Cumhurbaşkanlığı kararına katılıyor ve futbol sektörünün çok ihtiyacı olduğu bu karar için teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Hazine ve Maliye Bakanımızın ekonomik reform yolunda atmış olduğu bu adımın sonuna kadar arkasındayız. Türk milletinin kenetlendiği şu günlerde tüm kulüplerimizin ivedilikle bu kararı uygulayacağının ve Türk oyuncularla döviz üzerinden yapılan sözleşmelerin Türk Lirası'na çevrilmesi gerektiğinin hiçbir tartışmaya mahal vermeyecek şekilde açık ve net olduğunu belirtmek isterim" dedi.

  Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Kulüpler Birliği Başkanvekili Erol Bedir, iş sözleşmelerinin dövizden TL'ye dönmesiyle ilgili alınan kararı A Spor'a değerlendirdi.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN