Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal: "Maçın tekrarı için TFF'ye başvuru yaptık"

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal: "Maçın tekrarı için TFF'ye başvuru yaptık"
Salı 14.05.2019 10:07

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, Rize'de oynanan ve Galatasaray'ın 3-2 üstünlüğüyle biten maçın ardından yaptığı açıklamalarda maçın tekrarı için TFF'ye başvuracaklarını kaydetmiş ve bir basın toplantısı düzenlemişti. Kartal, "Galatasaray maçında bir iki kural hatasının olduğu söyleniyor. Bu pozisyonları inceliyoruz, inceletiyoruz" demiş ve "Hakemin Rizespor açısından nelere mal olduğunu düşünmeden kararlar verdiğine son derece eminiz" ifadelerini kullanmıştı. Bu gelişmelerin ardından son dakika bilgisi dahilinde Kartal'dan açıklama geldi: "Kural hatasından dolayı Rizespor - Galatasaray maçının yenilenmesiyle ilgili başvurumuzu TFF'ye yaptık."

Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında oynanan ve sarı kırmızılıların 3-2 üstünlüğüyle tamamlanan Çaykur Rizespor - Galatasaray maçının yankıları sürüyor...

Karşılaşmanın ardından Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, "Bu terbiyesizler nasıl çoluğunun çocuğunun yüzüne bakacak? Galatasaray büyük camia, bizi yensin şampiyon olsun. Bize ne! Bir tane k... kırık hakem bize niye bunu yapıyor. Bu hakemler buradan nasıl çıkacak?" ifadelerini kullandı.

Başkan Kartal, Ankara'daki ofisinde maçta yaşananlarla ilgili bir de basın toplantısı düzenlemişti. Kartal, "Hakemin Rizespor açısından nelere mal olduğunu düşünmeden kararlar verdiğine son derece eminiz. İnşallah federasyon bu hakem hatalarını görür, bunları düzeltir, yapılan yanlışları görür, bu yanlışların tekrarlanmaması için gerekeni yapar." ifadelerini kullanmıştı.

MAÇIN TEKRARI İÇİN...

Maçın tekrarı için başvuruda bulunduklarını da resmi Twitter hesabından duyuran Kartal, konunun takipçisi olacaklarını kaydetti.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA