"Turnuvayı kazanırsam ilk 100'e girerim"

Pazartesi 19.09.2011 14:20

Teniste dünya sıralamasında 111'inci sırada yer alan Marsel İlhan, Türk Telekom İzmir Cup 2011'de birinci olması halinde, dünya sıralamasında tekrar ilk 100'e girmeyi başaracağını iddia etti.

İlhan, yaptığı açıklamada, Türk Telekom İzmir Cup'ın kendisi için çok önemli olduğunu, son iki senedir final oynadığı turnuvada bu yıl mutlu sona ulaşmak istediğini söyledi.

İzmir'de mücadele etmekten keyif aldığını ifade eden Marsel İlhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Turnuvayı kazanmam halinde, büyük bir ihtimalle dünya sıralamasında tekrar ilk 100'e girmeyi başaracağım. Bunun gerçekleşmesi halinde 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılma konusunda büyük avantaj yakalayacağım. Bugün yendiğim Muhammet Haylaz, güçlü bir oyuncu. Tabii ki genç olduğu için yeteri kadar tecrübesi yok. Çok oynaması ve kendisini geliştirmesi lazım. Bence bugün iyi oynadı, ona başarılar diliyorum. İzmir'den her zaman pozitif enerji alıyorum. İzmirliler, beni destekliyorlar. Belki de bu nedenle burada başarılı oluyorum.''

İlhan, geçen sene İzmir Cup'ın finalinde yenildiği Hindistanlı rakibi Somdev Devvarman'ın, sakatlığı nedeniyle bu turnuvada yer alamayacağını belirterek, ''İki ay önce ABD'de karşılaştığım maçta Devvarman'ı yenip, rövanşı kazanmıştım. Devverman, burada çok oynamak istedi, ancak sakatlıktan dolayı çekildi. Bu benim için büyük avantaj ama burada başka güçlü oyuncular var, turnuvada zor maçlar olacak'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN