"Olimpiyatlara odaklandım"

Perşembe 09.02.2012 11:42

Dünya sıralamasının 108'inci sırasında yer alan tenisçi Marsel İlhan, 2012 Londra Olimpiyatları'na katılarak, Türk tenis tarihinde bir ilki başarmak istiyor.

Türk tenisinin erkeklerde 1 numaralı ismi 24 yaşındaki İlhan yaptığı açıklamada, geçen yıl kötü bir sezon geçirdiğini, üst üste maçlar kaybettiğini ve hiç puan alamadığını ifade ederek, ''Şu an 108 numaradayım. Ana hedef ilk 50'ye girmek ve 2012 Londra Olimpiyatları'na katılabilmek. Olimpiyatlara odaklandım ve Londra'da Türkiye'yi temsil etmek istiyorum'' dedi.

Bu sezon alacağı puanlarla üst sıralara yükseleceğini dile getiren Marsel İlhan, şunları kaydetti:

''Şu an federasyon, kulübüm Yeşilyurt ve sponsorum Turkcell beni destekliyor. Başarılı olmamak için bir sebep ya da önümde engel yok. İstanbul'da antrenman yapıyorum. Günde 4-5 saat çalışıyorum. Her hafta antrenmanlar nedeniyle bir ayakkabı eskitiyorum. Her ayakkabı 250 lira değerinde. Bütün bunları sponsorlarım karşılıyor. Ben olimpiyatlara gitmek istiyorum. Şu an 513 puanım var. Olimpiyatlar için en az 200 puan almalıyım. Grand Slam'ler yılda 4 kez yapılıyor ama olimpiyatlar 4 yılda bir yapılıyor. Bu nedenle olimpiyatları önemsiyorum.''

İlhan, başarılı olabilmek için sosyal yaşamdan fedakarlık yaptığını da belirterek, ''Belli bir yaşantım var. Genelde antrenman yapıyorum. Alkol ve sigara içmiyorum. Sosyal yaşamdan fedakarlık yapmak zorundayım. Sürekli yurt dışında turnuvalara katılıyorum. Teniste her hafta turnuva var. Turnuva için beklemek zorunda değilim'' diye konuştu.

Türkiye'de tenisin Hülya Avşar ile birlikte belirli bir tanınırlığa ulaştığını savunan genç tenisçi, ''Genç sporcuların çok çalışması gerekiyor. Tenis çok uzun bir yol. Eğer çalışılırsa başarı da geliyor'' şeklinde konuştu. Dünya tenisinde İsviçreli Roger Federer ve Sırp Novak Djokoviç'i örnek aldığı sporcular arasında gösteren İlhan, ''Şu an genel klasmandaki ilk 4'ü yenmek çok zor. Federer'i kendime rakip görüyorum. Her turnuvada eşleşme şansım var'' ifadelerini kullandı. Milli tenisçi Marsel İlhan, Turkcell'in ''geleceğe koşanlar'' projesi içinde de yer alıyor.Etiketler Marsel İlhan
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN