Web Sürümüne Geç

Federer, finalden umutlu değil

Cumartesi 17.03.2012 19:08

BNP Paribas Açık turnuvasında Nadal'ın yarı finaldeki rakibi olan İsviçreli Roger Federer sahanın ağır olmasının Nadal'ın işine yarayacağını söyledi.

ABD'nin Indian Wells kentinde oynanacak BNP Paribas Açık turnuvası yarı final karşılaşmasının birinci kortta oynanacak olması Federer'in finale yükselme umutlarının azalmasına sebep oldu.

İsviçreli tenisçi, yarı final karşılaşmasının ağır olduğunu düşündüğü birinci kortta oynanmasına karar verildiğini öğrendiğinde final şansının azaldığına inandığını söylüyor. "Maçın birinci kortta oynanacak olması ve Miami'nin havası Nadal'ın oyun tarzına oldukça büyük bir hizmette bulunacak diye düşünüyorum. Miami'de havanın rüzgarlı olacağına inanıyorum ve bence bu eminim Nadal için hiçbir sorun oluşturmuyor. Oldukça çevik ve çabuk hareket edebildiği için birinci kortun ağır zemini onun işine gelecektir" diyen Federer karşılaşmada Nadal'ın bir adım önde olduğuna inandığını belirtiyor.

Nadal ise "Kortun diğer kortlardan daha ağır olduğuna inanmıyorum. Bence top hızlı hareket edecektir. Kortun zemini de normal. Bence diğerlerinden daha hafif veya daha ağır değil" diyerek Federer'in de en az kendisi kadar şansa sahip olduğunu söylüyor.

En son iki ay önce Avustralya Açık turnuvası yarı finalinde karşılaşan iki tenisçinin BNP Paribas Açık yarı finalinde oynayacakları maç 28. karşılaşmaları olacak. Nadal seride Federer karşısında 18'e 9 üstünlüğe sahip.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN