Web Sürümüne Geç

Sharapova finalde Azarenka'nın rakibi

Cumartesi 17.03.2012 18:40

ABD'nin Indian Wells kentinde düzenlenen BNP Paribas Açık turnuvasının yarı finalinde Ana Ivanoviç'le karşılaşan Maria Sharapova finale yükseldi.

Yarı finalde Sırp rakibi Ana Ivanoviç'le karşılaşan Maria Sharapova, ilk seti 6-4 tamamladıktan sonra durum ikinci sette 0-1 iken Ivanoviç'in belindeki sakatlığın nüksetmesi sebebiyle maçı tamamlayamamasının ardından BNP Paribas Açık turnuvasında finale yükselen isim oldu.

"Maçın bu şekilde sona ermesi büyük şanssızlıktı" diyen 2006 Indian Wells şampiyonu Sharapova Ivanoviç'in sakatlığından haberi olmadığını şu sözlerle belirtti: "Bir sorun olduğunu Ivanoviç tıbbi mola alana kadar anlayamamıştım. Elbette maçın normal şartlarla sona ermesini isterdim ama uzun bir maçın ardından kazanmış olmaktan mutluyum."

BNP Paribas Açık turnuvasında Sharapova'nın rakibiyse Victoria Azarenka. Belaruslu tenisçi yarı finalde Alman rakibi Angelique Kerbe'i 6-4 ve 6-3'lük setlerle geride bırakarak finale adını yazdırmıştı.

Böylece BNP Paribas Açık turnuvası finali kadınlarda dünyanın 1 ve 2 numaralı tenisçilerinin mücadelesine sahne olacak. Kazanan sporcunun 1 milyon dolar ödüle sahip olacağı turnuvanın finalinde Sharapova, Avustralya'da yaşadığı yenilginin intikamını almaya çalışırken Azarenka da dünyanın bir numaralı raketi unvanını korumaya uğraşacak.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN