Roddick, Federer'i dize getirdi

Roddick, Federer'i dize getirdi
Salı 27.03.2012 19:18

Sony Ericsson Açık Turnuvası'nda karşılaşan Andy Roddick ile dünyanın üç numarsı Roger Federer'in karşılaşması tam bir şölendi. Bu ay içerisinde Indian Wells'te PNB Açık Turnuvası'nda şampiyonluğa ulaşan Federer, servisleriyle ündü Roddick'e üstünlük sağlayamayınca 7-6, 1-6 ve 6-4 sona eren setlerin ardından mağlup oldu.

Pazartesi günü oynanan karşılaşmada dünyanın üç numaralı tenisçisi unvanına sahip İsviçreli Roger Federer en az kendisi kadar iddialı Andy Roddick ile karşı karşıya geldi.

Roddick'in aldığı ve izleyenleri büyüleyen 7-6'lık ilk setin ardından ikinci sette Federer üstünlüğü ele geçirdi. 1-6'lık setin ardından durumun eşitlenmesi maçın temposunu ve heyecanını daha üst seviyeye taşırken son sette daha sert servislerle Federer'i zorlayan Andy Roddick 6-4 ile maça nokta koydu.

Karşılaşmada tek set alabilen ve bu sonucun ardından turnuvaya veda eden Federer, Roddick karşısındaki eforunun yetersizliğini şu sözlerle dile getirdi:

"Bugün biraz yetersiz kaldım. Sanırım biraz yorgundum ama bu, fizikselden ziyade mental açıdan bir yorgunluktu."

Roddick karşısında aldığı yenilginin ardından üçüncü turda elenen Federer aynı zamanda da maçta bazı fırsatları değerlendiremediğini ve yenilginin büyük bölümünün de bundan kaynaklandığını dile getirdi. İsviçreli raket açıklamasına şunları ekleyerek devam etti:

"Çok fazla maç yapıyorum. Kendimi zorlamaya ve işler kontrolden çıkmadan karşılık vermeye çalıştım. Fakat Roddick maçın sonuna kadar kontrolü kaybetmedi. Indian Wells'teki şansım burada yanımda olmadı."

Diğer taraftan, son yıllarda performansındaki düşüş nedeniyle dünya sıralamasında 34. sıraya kadar gerileyen Andy Roddick bu karşılaşmada ilk servis sayılarının yüzde 69'unu kazanmayı başardı.

En son 2010 yılında Cincinati'deki turnuvada Novak Djokovic'i mağlup eden Roddick, bu karşılaşma sonrasında dünyanın en iyi ilk üç tenisçisinden birisini tekrar yenmiş oldu.

Roddick, Federer'i yendiği maçta beklediğinden daha iyi bir performans sergilediğiniyse şu sözlerle dile getirdi:

"2008'de Roger'ı yenmiş sonraki turda da Novak'a elenmiştim, hatırlarsınız. Sporda senaryo yoktur. Bu da sporu dünyadaki en eğlenceli aktivite yapar zaten. Bugünkü galibiyet de planlanmış bir şey değildi"
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN