Marsel İlhan'ın gözü ana tabloda

Marsel İlhan'ın gözü ana tabloda
Cuma 11.01.2013 13:15

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda ilk iki eleme maçını da geçerek 3'üncü tura yükselen milli tenisçi Marsel İlhan, ana tabloya girmek için ter döküyor.

Avustralya'nın Melbourne kentinde 14-27 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek, sezonun ilk ''Grand slam''i olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda ana tabloya çıkma mücadelesi veren İlhan, 40 dereceyi geçen hava sıcaklığına karşın antrenmanlarını sürdürüyor.
Antrenörü Erhan Oral ile çalışmalarını sürdüren Marsel İlhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce 5 kez katıldığı bu turnuvanın kendisi için önemine değindi. İki kez ana tabloda oynadığını ve en iyi derecesinin, 2010 yılındaki ikinci tur maçı olduğunu hatırlatan İlhan, ''Bu sene çok iyi hazırlandım, iki maç kazandım. Umarım o maçı da kazanır ve Türkiye'yi iyi bir şekilde temsil ederim'' diye konuştu.
Eleme maçları boyunca Türk seyircilerin desteğinden duyduğu memnuniyeti de dile getiren İlhan, ''Umarım ana tabloya çıktıktan sonra daha fazla seyircim olur'' dedi.
Son eleme maçında karşılaşacağı Belçikalı Ruben Remelmans'ın, zor bir rakip olduğunu söyleyen İlhan, ''Burada herkes iyi oynuyor. İyi oynayan taraf kazanacak. Elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. Umarım yarın maçı kazanırım'' ifadelerini kullandı.
Milli tenisçi, eleme turunun son maçını yarın TSİ 05.30'da Belçikalı Remelmans ile yapacak.
Etiketler Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN